Dlagraczy.pl – serwis dla graczy

Biurko dla gracza

Skompletowałeś profesjonalny komputer gamingowy, zakupiłeś najlepsze akcesoria do niego i jeszcze obowiązkowo oczywiście specjalistyczny fotel. Błądząc dalej po sklepie, pewnie trafiłeś dodatkowo na niejedno biurko dla gracza. Zaintrygowało Cię to i zastanawiasz się, czy w ogóle warto w coś takiego inwestować? Biurko to biurko, prawda? Okazuje się, że nie do końca i dzisiaj przyjrzymy się, dlaczego jest to mebel niezwykle istotny dla osób zafascynowanych grami komputerowymi.

Biurko gamingowe

Z pozoru może się wydawać, że biurko to biurko. Ot jakiś blat, 4 nogi i ewentualnie wysuwana półka pod klawiaturę czy dodatkowa szafeczka na różne drobne szpargały. Niestety jednak, a w zasadzie stety, mebli tych nie da się w żaden sensowny sposób porównać.

Standardowe biurko ma zapewnić po prostu w miarę wygodne miejsce do pracy. Mamy tutaj dużo przestrzeni na dokumenty i różne akcesoria biurowe, ale nie znajdziemy żadnych specjalnych miejsc na położenie myszki. Wysuwana półka na klawiaturę? Nie, to nie jest element przeznaczony dla graczy. Jeśli ktokolwiek próbował spędzić wiele godzin przed komputerem i grą z klawiaturą na tej półce doskonale wie, jak mało jest to komfortowe.

Z punktu widzenia ergonomii, biurko dla gracza po prostu jest zaprojektowane w taki sposób, aby idealnie dopasować się funkcjonalnością do potrzeb takiej osoby. Praktycznie zawsze znajdziemy tam więc blat pokryty specjalną powłoką antypoślizgową. Do tego część producentów od razu przewiduje miejsce na myszkę, montując tam na stałe specjalną podkładkę. Klawiatura trafia oczywiście bezpośrednio na blat, którego odpowiednie wyprofilowanie gwarantuje maksymalną możliwą ergonomię.

To jednak nadal nie koniec. Dobre biurko dla gracza ułatwia również organizację wszystkich przewodów. Istotną cechą takich mebli są również różnego rodzaju uchwyty i podstawki pozwalające na stabilne zamontowanie monitora. Często takie meble wspierają również montaż kilku monitorów obok siebie. Profesjonalni gracze w dzisiejszych czasach naprawdę nie korzystają tylko z jednego wyświetlacza.

Biurko gamingowe regulowane

biurko dla gracza obrazek 5

Zastanawiacie się teraz, dlaczego zwykły mebel biurowy nie zapewnia odpowiedniej wygody, skoro dzisiaj pracuje się głównie przy komputerach? Wyjaśnienie jest bardzo proste. Pracownik biurowy nie jest na stałe „przywiązany” do swojego komputera. Często wstaje od biurka, idzie po dokumenty, drukuje, robi sobie przerwy i ogólnie po prostu nie siedzi przez bite 8 godzin (choć zdarzają się i takie przypadki). Gracz komputerowy siadając do biurka nierzadko spędzi przy nim długie godziny, często dokładnie w tej samej pozycji. Nie ma tutaj więc miejsca na jakikolwiek objaw braku ergonomii.

Kupując biurko dla gracza po prostu dbamy o swoje zdrowie. Istotną zaletą takich konstrukcji jest bowiem możliwość płynnego regulowania wysokości, na jakiej znajduje się blat. Czy widzieliście kiedyś taką funkcję w klasycznym biurko do pracy za ~200 zł? Zapewne nie.

Odpowiednie wyprofilowanie blatu również wpływa na zdrowie. Gracz ma idealny dostęp do myszy i klawiatury. Nie musi przesiadywać w nienaturalnych pozycjach, a więc jego kręgosłup nie cierpi aż tak bardzo. Jeśli macie w domu klasyczne biurko i już po kilkunastu minutach zabawy odczuwacie duży dyskomfort, zmieniając pozycję co minutę, to niestety macie odpowiedź. Tak, biurko dla gracza jest naprawdę ważnym wyposażeniem każdego domu fana rzeczywistości wirtualnej.

Kupując biurko dla gracza sprawdź jego solidność

Musimy tutaj podkreślić jedną bardzo istotną kwestię. Obecnie biurka określane jako gamingowe są niesłychanie popularne. Z jednej strony mamy więc dużą konkurencję na rynku, co jest oczywiście dobre dla konsumenta, ale z drugiej strony nie brakuje produktów, które nawet nie stały blisko wyposażenia dla graczy.

Niestety moda na gaming sprawiła, że wielu producentów takich biurek mocno nad wyrost stosuje to określenie. Przed zakupem warto więc zwrócić uwagę nie tylko na ergonomię, gdyż ta może być złudna. Bardzo istotne jest to, aby sprawdzić solidność wykonania. Niskiej jakości biurko dla gracza naprawdę łatwo poznać po tym, jakich materiałów użyto i jak stabilna jest konstrukcja.

Solidne rozwiązania to blaty z płyty MDF, drewna lub z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Znajdziemy również biurka metalowe czy pokryte szkłem, ciężkie, ale jednocześnie bardzo stabilne. Sama konstrukcja powinna nie gibać się na boki i sprawiać wrażenie naprawdę wytrzymałej. Profesjonalne biurko dla gracza powinno być przy tym wyposażone w funkcję regulacji jego wysokości. To bardzo ważne i zwróćcie na to uwagę, jeśli będziecie przymierzać się do zakupu.

Biurko dla gracza 2019 – wygląd

biurko dla gracza obrazek 3

Naturalnie, jak przystało na profesjonalny sprzęt gamingowy, biurko dla gracza będzie zazwyczaj wykonane w dość charakterystycznej stylistyce. Spotkamy się tutaj z fantazyjnymi kształtami, ciemnymi kolorami i nieco jaśniejszymi wstawkami, a do tego nierzadko nawet z podświetleniem LED. Tak naprawdę w kwestii wyglądu powinniście dopasować biurko dla gracza po prostu do własnego gustu. Z doświadczenia wiemy, że wiele osób stara się stworzyć pewną spójną całość. Kolorystyka pokoju, obudowy komputera, wszystkich akcesoriów, krzesła i biurka powinna w sensowny sposób współgrać ze sobą. Nie będzie to trudne do zrealizowania, gdyż wersji kolorystycznych i stylistycznych biurek jest na rynku naprawdę mnóstwo.

Jakie biurko dla gracza kupić?

Na koniec jeszcze kilka zdań odnośnie samych producentów, gdyż tych nie brakuje. Stworzyliśmy krótką listę firm, które naszym zdaniem są naprawdę godne zaufania i biurka z ich linii produktowej powinny sprostać wymaganiom wszystkich graczy. Oczywiście podkreślamy tutaj fakt, że każda firma ma swoje budżetowe i topowe wersje produktów. Kupując biurko budżetowe, nawet dobrego producenta, możemy nie być do końca zadowoleni.

Halmar

Produkty tej firmy wyróżnia nie tylko ogromna funkcjonalność, ale także niebanalna stylistyka. Naszym zdaniem może to być dobry wybór dla osób, które liczą na ergonomię, ale jednocześnie nie chcą rezygnować z eleganckiego wyglądu biurka.

[nokautwl-products-box url=’/produkty/biurko-komputerowe-halmar/–najpopularniejsze.html’ limit=’2’/]

E-blue

Tutaj również mamy do czynienia z naprawdę elegancką stylistyką biurek. To, co jednak wyróżnia markę na rynku, to oferowanie wielu modeli biurek z atrakcyjnym podświetleniem. Nierzadko ich blaty są również wodoodporne.

[nokautwl-products-box url=’/produkty/biurko-e-blue/–najpopularniejsze.html’ limit=’2’/]

Ultradesk

Teraz powieje nieco patriotyzmem. Tak, Ultradesk to polski producent biurek dla graczy, który naprawdę nie pozostaje w tyle swojej zagranicznej konkurencji. Produkty są wręcz naszpikowane ciekawymi nowinkami, świetnie zaprojektowane i wykonane, a do tego bardzo często ozdobione podświetleniem RGB. Meble mają też bardzo nowoczesny wygląd. Stal przeplata się tutaj z polerowanym aluminium, prezentując się naprawdę imponująco.

[nokautwl-products-box url=’/produkty/ultradesk-biurko/–najpopularniejsze.html’ limit=’2’/]

Akracing

To firma doskonale znana miłośnikom krzeseł gamingowych, ale i w temacie biurek ma się czym pochwalić. Producent mocno stawia na różnego rodzaju schowki, uchwyty na monitory, organizery kabli, miejsca na kubki i wiele innych rzeczy, które każdemu graczowi ułatwią życie.

Akracing

To firma doskonale znana miłośnikom krzeseł gamingowych, ale i w temacie biurek ma się czym pochwalić. Producent mocno stawia na różnego rodzaju schowki, uchwyty na monitory, organizery kabli, miejsca na kubki i wiele innych rzeczy, które każdemu graczowi ułatwią życie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *