Dlagraczy.pl – serwis dla graczy

najlepszy dysk ssd 250 gb

Dysk SSD 250 GB

Na starcie mamy dobrą wiadomością, dysk SSD 250 GB wreszcie zaczął tanieć na rynku. Urządzenia o pojemności 240-260 GB można kupić już w cenie, która nie przekracza nawet 200zł. Jest to wydatek raczej podstawowy, w kontekście posiadania dobrego sprzętu komputerowego.

Komputer wyposażony w dysk SSD 250 GB pracuje o wiele sprawniej, a do tego zapewnia o wiele lepszy komfort użytkowania.  Mimo wszystko, problem obecnie jest taki, że modeli dysków na rynku obecnie mamy mnóstwo. Tym bardziej w tym zakresie cenowym. Kwestią obecnie jest to, aby wybrać najlepsze urządzenie dostępne na rynku. I w tym właśnie dzisiaj Państwu pomożemy. Nasz zespół podczas testowania dysków brał pod uwagę przede wszystkim najważniejsze kryteria.

Najlepszy dysk SSD 250GB

najlepszy dysk ssd 250 gb

Obecnie, według nas najlepszym dyskiem na rynku jest GOODRAM CX300 240 GB. Jeśli nie chcemy przepłacać, a jednym z najważniejszych kryteriów podczas zakupu jest stosunek jakości do ceny to szczerze rekomendujemy ten dysk SSD 250 GB. Obecnie jest to jeden z tańszych nośników SSD, którego możemy kupić grubo w kwocie poniżej 200zł. Jeśli chodzi o sam model, oparty jest on na kościach pamięci TLC, wyprodukowanych przez renomowaną formę Toshiba i sprawdzonym kontrolerze Phison S11. Troszkę odbiją się to na efektywności, ale będąc szczerym, naprawdę mała część osób odczuje to w odróżnieniu od droższych modelów o kilkadziesiąt złoty. W normalnym użytkowaniu, różnica wydajności względem tych droższych urządzeń, które polecane są w innych serwisach, są po prostu niezauważalne. Jeżeli komputer głównie służy Ci do grania, czy też prac biurowych, śmiało kupuj ten dysk. Będziesz zadowolony.

[nokautwl-products-box url=’/produkty/GOODRAM-CX300-240/–najpopularniejsze.html’ limit=’1′ columns=’1’/]

Jaki dysk SSD 250GB? Nasza alternatywna rekomendacja

Kolejnym solidnym nośnikiem, który chcielibyśmy Państwu zaprezentować to Crucial MX500 250GB. W tej klasie i w tym zakresie cenowym, jest to obecnie chyba najwydajniejszy dysk SSD 250 GB. Wielkim atutem tego dysku, jest jego pięcioletnia gwarancja, ale w przypadku tej kwoty oraz małej awaryjności dysku, możemy uznać to w sumie za sprytny chwyt marketingowy. Dysk co prawda ma bardzo dobrą renomę i jest dobry. Technicznie jest też lepszy od dysku, który polecaliśmy wyżej. Tyle, że jak pisaliśmy, nie odczujesz tych różnic, będąc zwykłym użytkownikiem. No chyba, że pracujesz, np. na dwóch monitorach, czy też codziennie obrabiasz spore arkusze Excela, warto wtedy dołożyć trochę więcej pieniędzy i kupić lepszy dysk technicznie. Jeśli chodzi o aspekty techniczne tego dysku to urządzenie do przechowywania informacji wykorzystuje kość pamięci TLC, co jest raczej już co raz rzadziej spotykane w wyższej klasie dyskach. Mimo wszystko są one bardzo dobrej jakości i wyprzedzają w testach wielu ekspertów wiele klasowych modeli opartych na pamięci MLC.

[nokautwl-products-box url=’/produkty/crucial-mx500-250/–najpopularniejsze.html’ limit=’1′ columns=’1’/]

Dysk SSD 250GB dla geeków

No dobra, jeśli chcesz zainwestować więcej i mieć pewność posiadania dysku najwyższej jakości to sprawdź jeszcze kilka naszych modeli. Pierwszym z nich może być np. GOODRAM IRDM PRO 240 GB. Na rynku obecnie dostępne są dwie serie tych dysków, różnią się tym, że jeden ma dopisek „PRO”, a drugi nie. Oczywiście, różnią się również parametrami technicznymi, więc warto mieć to na uwadze podczas planowania zakupu. Naszym zdaniem najważniejszą cechą tego dysku jest to, że wykorzystane w nim o wiele trwalsze kości MLC. Dysk ten, wykorzystywany jest na przykład w mojej pracy, gdzie codziennie muszę sprostać operacjom zapisu o bardzo dużej ilości danych. Reasumując, nośnik ten radzi sobie znakomicie z dużą ilością danych i rekomendujemy go dla osób, które wykorzystują komputer do pracy na dużych plikach, takich jak np. nagrania ślubne itd… Jeśli chodzi o domowy użytek to raczej proponowaliśmy w dalszym ciągu nasz pierwszy dysk SSD 250 GB, który polecaliśmy.

Jak wybraliśmy najlepszy dysk SSD 250 GB


No i dobrnęliśmy do końca. Wybraliśmy w naszej opinii kilka najlepszych dysków SSD 250 GB na rynku. Jeśli zastanawiasz się, na jakiej zasadzie przebiegały testy to już śpieszę z tłumaczeniem. Powyższe opinie oraz testy powstały w wyniku osobistego doświadczenia autora (jest inżynierem oraz programistą) oraz konsultacji redakcyjnych z osobami z branży. Testy przeprowadziliśmy na zasadzie benchmarków oraz testów wydajności podczas typowych operacji na plikach, jak i bardziej nietypowych, np. praca na dużych plikach.

Na co jeszcze zwrócić uwagę kupując dysk SSD 250 GB?

Zwróć uwagę na to, że nie są to oczywiście nośniki doskonałe, więc nie spodziewaj się, że w tej cenie zakupisz sprzęt totalnie bezawaryjny. Dosyć drastycznie zostało to ujęte, ale taka jest prawda. Wybraliśmy dla Państwa dyski, które według nas są najlepsze pod względem jakości do ceny. Kryteria, które braliśmy pod uwagę w trakcie oceny dysków to były m.in. osiągi, trwałość, długość gwarancji oraz cena. Polecane przez nas dyski oczywiście nie są perfekcyjne, np. jeden z nich zbudowany został na bazie kości pamięci TLC. Ale mimo wszystko parametry ma bardzo dobre, pomimo tego, że w teorii są mniej trwałe od wariantu MLC. Nie ma co panikować, degradacja komórek nie będzie następowała w tempie prędkości świetlnej. Limity zapisu danych dla komórek w modułach TLC oszacowane są na bardzo wysokim poziomie. A mówiąc językiem, bardziej przyswajalnym dla ludzi, pamięć TLC rozwinęła się tak bardzo, że różnica wydajności pomiędzy TLC, a droższymi MLC w praktyce jest nieodczuwalna.

Może polecisz jeszcze jakiś dysk SSD 250 GB?

Oczywiście. W żaden sposób nie twierdzimy, że powyżej wybrane przez nas modele są bezdyskusyjne. Pewnie w innych rankingach, znajdziecie inne. Nasz ranking bardziej staraliśmy się dostosować dla normalnych użytkowników i ludzi, którzy korzystają z komputera w sposób nieodbiegający od przyjętych reguł. Jeśli chcesz kupić inny dysk SSD 250 GB to polecamy dodatkowo nośnik GoodRAM IRDM 240 GB. Głównym atutem tego dysku to kość MLC i niska cena. Warto tylko uważać, ponieważ na rynku śmigają dwie identycznie oznaczone dyski, które w rzeczywistości różnią się wydajnością. Dlatego też, nie polecieliśmy tego dysku w naszym rankingu głównym, aby czasem nie wprowadzić niechcący w błąd naszych użytkowników.

Mamy nadzieję, że dzięki nam wybrałeś najlepszy dysk SSD 250 GB dla siebie. Dzięki za czytanie.

[nokautwl-products-box url=’/produkty/ssd-goodram-irdm/–najpopularniejsze.html’ limit=’1′ columns=’1’/]

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *