Sklep dla graczy

Tysiące świetnych propozycji dla graczy

Fotele dla graczy – sprawdź najlepszy ranking

Fotele dla graczy – sprawdź najlepszy ranking

Fotele dla graczy – ranking. Prawdziwi miłośnicy gier komputerowych nierzadko poświęcają się swojemu hobby wiele godzin każdego dnia, spędzając tym samym czas w zasadzie ciągle w jednej pozycji, na fotelu. Tak, jeśli naprawdę dużo czasu gracie przed swoimi komputerami, to wręcz powinniście zainteresować się zakupem specjalistycznego fotela dedykowanego właśnie graczom. Dzisiaj zaprezentujemy Wam najlepsze fotele dla graczy ale na początek kilka wskazówek, które na pewno pomogą w wyborze tego najlepszego fotela. Zaczynajmy!

Fotele dla graczy, czym się charakteryzują?

fotele dla graczy obrazek 1

Producenci foteli biurowych często mocno nadużywają słowa „gamingowy”, starając się zachęcić do zakupu produktu, który nie do końca spełnia odpowiednie standardy. Fotele tego typu mają nie tylko zapewnić nam wygodę. Przede wszystkim muszą być one tak wyprofilowane i dopasowane do naszego ciała, aby chroniły przed uszkodzeniami kręgosłup. Jeśli tygodniami nieprawidłowo przesiadujemy przed komputerem, to wcześniej czy później będziemy mieli problemy z kręgosłupem.

Fotel dla gracza powinien posiadać między innymi:

– regulowane na wysokość oparcie, które da się dopasować tak, aby jego górna część kończyła się powyżej naszych łopatek;
– wyprofilowany odcinek lędźwiowo-krzyżowy, najlepiej regulowany;
– zagłówek pozwalający odprężać od czasu do czasu mięśnie szyi;
– amortyzowane, regulowane na wysokość siedzisko (na fotelu powinniśmy siedzieć tak, aby nogi były zgięte w kolanach pod kątem 90 stopni);
– dodatkowa poduszka pod szyję przyczepiona do oparcia;
– ergonomiczne, dobrze dopasowane podłokietniki z obu stron.

Warto zwrócić uwagę na materiały wykorzystane do obicia fotela

Polecamy dodatkowo dokładnie sprawdzić przed zakupem, jaki rodzaj materiału został wykorzystany do obicia. Najlepsza będzie tutaj skóra, ale niestety w tym przypadku cena fotela mocno winduje w górę. Alternatywą będzie obicie wełniane lub bawełniane, choć trudniej się je czyści, to jednak gwarantuje ono świetny komfort termiczny.

Niskiej jakości obicia nie oddychają, a to rodzi nieprzyjemny problem pocenia się na fotelu. Na przykład nasza skóra może przyklejać się do eco-skóry, a problem tylko się pogłębia wtedy, gdy wykorzystano bardziej syntetyczne materiały.

Najlepsze fotele dla graczy w tym roku

Czas przejść do finału naszych podsumowań, a więc do zaproponowania kilku foteli dla graczy, które naszym zdaniem naprawdę są godne uwagi. Nasze zestawienie postanowiliśmy podzielić na 3 osobne części, biorąc pod uwagę aktualną cenę i będą to fotele do 1000 zł, do 2000 zł oraz takie, których cena przekracza 2000 zł. Dzięki temu każdy będzie mógł dopasować coś do własnych możliwości portfela.

– Fotele dla graczy do 1000 zł

fotele dla graczy obbrazek 2

W tej kategorii zaczniemy od fotela naprawdę budżetowego, który może nie jest wykonany z najlepszych jakościowo materiałów, ale jednak pozytywnie wpływa na zdrowie naszego kręgosłupa.
Za niecałe 600 zł można zakupić całkiem ciekawie wyglądający fotel Arozzi Enzo.


Kolejna ciekawa propozycja to już wydatek zbliżony do 700 zł i jest to fotel Genesis SX33, który znajdziemy w dwóch kolorach do wyboru.

Biorąc pod uwagę dobry stosunek ceny do jakości, zestawienie w tej kategorii naszym zdaniem zamyka fotel SPC Gear SR300.

Kosztuje on od 850 zł do około 950 zł i jest naprawdę dobrze wykonany, świetnie wyprofilowany i sprawdzi się jako sprzęt dla mniej zaangażowanego gracza.

– Fotele dla graczy do 2000 zł

E-BLUE Auroza fotele dla graczy

Czas teraz przejść do średniej półki foteli gamingowych.
Jeśli mamy do wydania więcej niż 1000 zł, to warto zainteresować się fotelem Sharkoon ZONE GS10


, który aktualnie dostaniemy za mniej niż 1300 zł. Fotel jest niezwykle wygodny, bardzo dobrze opatula ciało, ma świetnie wyprofilowane oparcie i przede wszystkim dobrej jakości materiały, które zapewniają odpowiednią wentylację.
Prawdziwy majstersztyk w tej kategorii to jednak fotel E-BLUE Auroza

, aktualnie dostępny w cenie zbliżonej do 2000 zł. Jest to sprzęt wykonany z wykorzystaniem wspominanej przez nas wcześniej skóry, naprawdę przyjemny w dotyku, łatwy w czyszczeniu, a do tego gwarantujący najlepszy komfort termiczny. Fotel ma nieco sportowy wygląd, mnóstwo opcji regulacji, a do tego jest świetnie wyprofilowany i bardzo solidnie wykonany.Przy okazji chcielibyśmy w tym zestawieniu zamieścić fotel dedykowany ściśle określonej grupie graczy, a więc miłośnikom wirtualnych wyścigów samochodowych. Za niecałe 1900 zł można obecnie kupić fotel Playseat L33T, który połączony został ze specjalnym wspornikiem pozwalającym na montaż kierownicy, pedałów oraz drążka zmiany biegów. To prawdziwe, kubełkowe siedzenie, jak prosto z samochodu, mające wiele opcji regulacji, dzięki któremu nawet długie godziny za wirtualnym kółkiem nie będą męczące.

– Fotele dla graczy powyżej 2000 zł

fotele dla graczy razer

Nasze zestawienie zamykamy fotelem DXRacer Tank, sprzętem naprawdę z najwyższej półki, prawdziwym Mercedesem pośród foteli gamingowych.

Cena to prawie 2500 zł na chwilę obecną, ale za te pieniądze dostajemy możliwości regulacji praktycznie każdego elementu. To nie tylko wysokość siedziska czy oparcia, ale i regulowane podłokietniki, zagłówek czy możliwość w zasadzie całkowitego położenia się na fotelu. Zaskakuje również solidność konstrukcji. Według zapewnień producenta wytrzyma on obciążenie aż do 200 kg.

5/5 (1 Review)
admin

Wszystko co jest dedykowane graczom mnie pasjonuje. Prywatnie, wciąż fan Amigi i starego dobrego Commodore. Redaktor naczelny serwisu Dlagraczy.pl, który powstał hobbistycznie.