Dlagraczy.pl – serwis dla graczy

Corsair Gaming K95 RGB Platinum

Klawiatura mechaniczna dla graczy

Jak wiadomo, klawiatura mechaniczna dla graczy powinna być przede wszystkim funkcjonalna oraz wygodna, aby gracz mógł dzięki niej dobrze grać. Większość niestety tanich klawiatur szybko się psuje, dlatego że są niewytrzymałe i wykonane z niskiej jakości materiałów, nie mówić już o precyzji, której tu w ogóle nie ma.

Po wielu godzinach spędzonych na testach i analizach można dojść do wniosku że jedną z lepszych klawiatur dla graczy jest Corsair Gaming K95 RGB Platinum. Klawiatura ta oczywiście nie należy do najtańszych, gdyż kosztuje około 800-1200 zł w zależności od konkretnego modelu. To jest już lepszy sprzęt dla prawdziwych graczy, którzy mogą sobie na nią pozwolić. Dla wielu może się to wydawać spora suma, jednakże po analizie i sprawdzeniu specyfikacji tego sprzętu ta cena nie wydaje się wygórowana. 

Nasz ranking zaczniemy właśnie od najlepszej klawiatury mechanicznej dla graczy, ale z czasem będziemy schodzić co raz to niżej, jeśli chodzi o budżet, a nawet zaproponujemy Wam tanią mechaniczną klawiaturę dla graczy.

Najlepsza klawiatura mechaniczna dla graczy

Wiadomo, że dobre urządzenia sporo kosztują. Nie warto na nich oszczędzać, ponieważ mogą sprawić gra dzięki nim stanie się zupełnie inna. Jest to klawiatura dla graczy ze specjalnymi wymaganiami. Cechuje ją przede wszystkim największa funkcjonalność jako klawiatura mechaniczna. Nadaje się do najbardziej wymagających gier jak i graczy.

Wszystko w tym sprzęcie jest dokładnie przemyślane, nie ma tutaj ani jednego śladu jakichkolwiek niedociągnięć, które często się zdarzają w tańszych zamiennikach tych klawiatur. W Corsair Gaming K95 RGB Platinum nie ma żadnych wad, ani niejasności. Wszystko działa płynnie, tak jak sobie życzył producent. Do klawiatury jest dołączona dodatkowo podkładka pod nadgarstki, po to aby mieć większą przyjemność z gry. Oczywiście największym atutem tego sprzętu są przełączniki, które sprawiają że K95 Platinum jest tak na prawdę prawdziwą gratką dla graczy, a konkurencja przy nich nie ma najmniejszych szans. Z przeprowadzonych testów wynika że Cherry MX Speed to najszybsze przełączniki mechaniczne, które sprawiają że użytkowanie z tego sprzętu jest rewelacyjne.

Gwarantują one przede wszystkim błyskawiczną reakcję na polecenia gracza. Warto wspomnieć że te przełączniki występują tylko i wyłącznie w klawiaturach marki Corsair. Dla graczy, którzy mają większe stanowisko do gry, tak klawiatura nie będzie przeszkodą, ponieważ ma dość duże wymiary. Natomiast dla graczy z mniejszym miejscem na biurku może być problem, dlatego też w tym przypadku należy wybrać inną klawiaturę. Jednym z wielu aspektów  jest cena, jaką musimy zapłacić chcąc kupić Corsair Gaming K95 RGB Platinum. Oczywiście na rynku możemy znaleźć znacznie droższe klawiatury, o których więcej napiszemy na dole naszego artykułu.

TOP 1

Corsair Gaming K95 RGB Platinum –
najlepsze urządzenie w rankingu klawiatur mechaniczych dla graczy

Corsair Gaming K95 RGB Platinum

Przez niektórych określany – „Ferrari wśród klawiatur”. Koszt jak za klawiaturę może się niektórym wydawać dość spory, jednakże tylko prawdziwy gracz pozwoli sobie na taki wydatek, aby w pełni móc zadowolić się z użytkowania tego sprzętu podczas gry.

Kup teraz: 

[nokautwl-products-box url=’/produkty/corsair-gaming-k95-rgb-platinum/cena:80.99~2000.00/–najpopularniejsze.html’ limit=’2’/]

Zalety:
Designerski wygląd dla graczy
Mechaniczne przełączniki MS Cherry Speed
Antighosting i N-key rollove
Dodatkowe klawisze do zarządzania makrami
Wbudowana pamięć
Wymienne nakładki na przyciski
Najlepsza klawiatura mechaniczna dla graczy, dostępna na rynku
Wady:
Wysoka cena

Klawiatura mechaniczna dla graczy ranking

Dla osób, które cenią sobie wygodę z pewnością wybiorą klawiaturę mechaniczną dla graczy Razer Huntsman Elite. Jej koszt jest bardzo podobny do poprzedniej klawiatury, jednakże cena mniejszej wersji tego modelu wynosi około 500 złotych. Wszystkie te klawiatury mechaniczne dla graczy można kupić w Internecie, ale i również w naszym serwisie. Razer Huntsman Elite to również bardzo wygodna i funkcjonalna klawiatura mechaniczna dla graczy, jednakże posiada ona inne przełączniki niż ta poprzednia. Są one mechaniczno-optyczne.

Jednakże w odróżnieniu od innych klawiatur aktywacja następuje dzięki odblokowaniu przepływu wiązki światła podczerwonego. Takie rozwiązanie zapewni błyskawiczną reakcję na każde działanie. Klawiatura to niby zwyczajne urządzenie, a może być dosyć skomplikowane. Dawniej ten sprzęt służył tylko do obsługi komputera wpisując tekst, a teraz jest niezbędny do praktycznie każdej gry komputerowej. Jak wiadomo, technika wraz z biegiem lat coraz bardziej się zmienia, dlatego też powstają coraz to nowsze funkcję każdego sprzętu elektronicznego.

Klawiatura mechaniczna dla graczy Razer Huntsman Elite posiada jedne z najbardziej wytrzymałych przełączników na rynku, które pozwalają na swobodną oraz wygodną grę, nawet godzinami. Trzeba przyznać że te świetne klawisze zapewniają najwyższy poziom komfortu podczas użytkowania klawiatury. 

TOP 2

Razer Huntsman Elite –
jedna z lepszych klawiatur mechanicznych dla graczy

Razer Huntsman Elite

Warto pamiętać, że nawet najdroższe klawiatury na rynku nie są pozbawione wad. Żaden sprzęt nigdy nie jest doskonały i należy o tym pamiętać. Największym minusem Razer Huntsman Elite jest sztywność konstrukcji, ponieważ brakuje dodatkowego usztywnienia wewnątrz ramy. Wybierając klawiaturę mechaniczną dla graczy można się również sugerować kategorią na  najcichszą pracę.

Kup teraz: 

[nokautwl-products-box url=’/produkty/razer-Razer-Huntsman-Elite/cena:100.99~1000.00/–najpopularniejsze.html’ limit=’2’/]

Zalety:
Najlepsze przełączniki na rynku
Bardzo dobra jakość wykonania
Kapitalne opcje podświetlenia
Wygoda z korzystania
Możliwość zapisywania ustawień klawiatury mechanicznej dla graczy
Antighosting
Wady:
Brak dodatkowego portu USB

Tania klawiatura mechaniczna dla graczy

Przedstawiliśmy wyżej klawiatury mechaniczne dla graczy z dosyć dużym portfelem, więc postanowiliśmy uzupełnić nasz ranking klawiatur mechanicznych dla graczy również jakimś urządzeniem w przystępnej cenie już dla każdego gracza. A mówimy konkretnie o modelu SPC Gear GK-530. Jest to klawiatura mechaniczna dla graczy, którą możemy już kupić nawet w cenie 200 zł. Urządzenie zostało pozbawione klawiszy numerycznych z prawej strony klawiatury, czyniąc ten produkt doskonałym kompaktowym rozwiązaniem. Szczerze mówiąc, pierwsze wrażenie z tą klawiaturą mieliśmy bardzo pozytywne. Nie szło odczuć, że kosztowała ona jedyne 200zł. Producent zadbał o wiele detalów i jakość wykonania nie odbiega od tych klawiatur dla graczy, które kosztują nawet 1000 zł. Wszystkie elementy są doskonale spasowane i sama konstrukcja jest jak najbardziej w porządku. Mechanizmy klawiszy również są bardzo uważnie i starannie zamontowane, pod względem wykonania SPC Gear GK-530 w żaden sposób nie odbiega od modeli nawet 5 razy droższych.

Jak już dobrze wiemy, w klawiaturach mechanicznych do gier bardzo ważne są przełączniki. W tym wypadku nie mamy o co się martwić, ponieważ SPC Gear GK-530 jako jeden z nielicznych producentów klawiatur w tym zakresie cenowym, wykorzystał wysokiej klasy, oryginalne przełączniki Kailh. Są to przełączniki bardzo dobrej jakości i mogą nawet konkurować z oryginalnymi przełącznikami Cherry MX.

TOP 3

SPC Gear GK-530 – 
najlepsza tania klawiatura mechaniczna dla graczy

najlepsza tania klawiatura mechaniczna dla graczy

Do niedawna polska marka SPC Gear oferowała nam jedynie fotele gamingowe, w dosyć niskiej cenie, ale i zaskakująco dobrej jakości. Do oferty firmy trafiła również dobra, ale i zarazem tania klawiatura mechaniczna dla graaczy SPC Gear GK-530, która sprosta nawet tym, najbardziej zaawansowanym graczom.

Kup teraz: 

[nokautwl-products-box url=’/produkty/spc-gear-gk-530/–najpopularniejsze.html’ limit=’2’/]

Zalety:
Bardzo wysoka jakość wykonania, nie odstępuje klawiaturom droższym o nawet 1000 zł
Podświetlenie RGB
N-Key Rollover
Świetna jakość przełączników
Wady:
brak podpórki pod nadgarstki
troszkę odstaje funkcjonalnością i dodatkami w porównaniu do klawiatur droższych

Klawiatury mechaniczne dla graczy poza rankingiem

Nasze zestawienie „Klawiatura mechaniczna dla graczy ranking” obejmuje dokładnie 3 urządzenia. Jedno, bezsprzecznie które jest najlepsze na rynku, drugie w bardziej rozsądnej cenie oraz na ostatnim miejscu na podium, umieściliśmy polski produkt bardzo dobrej jakości. Niemniej jednak podczas testów mieliśmy do dyspozycji troszkę więcej klawiatur. Zastanawiasz się, co jeszcze innego polecamy, już poza rankingiem?

Na pewno warto zwrócić uwagę na model Corsair Strafe RGB. Jest to klawiatura nie wydająca żadnych dźwięków podczas użytkowania. Wszystko działa w niej płynnie oraz sprawnie, nie wydając nawet najdrobniejszego hałasu. Jej cena jest jednak trochę mniejsza od pozostałych i wynosi około 700 złotych. Ta klawiatura jest obecnie najcichszą klawiaturą mechaniczną dla graczy jaką możemy znaleźć na rynku. Klawiatura ta jednak posiada jedną wadę. Mianowicie jest to mniejsza funkcjonalność, ze względu na brak dodatkowych klawiszy multimedialnych. Podczas wybierania idealnej klawiatury dla siebie warto głównie zwrócić uwagę na jakość wykonania, funkcje które posiada, wygodę oraz rodzaj przełączników i ich praca. Są to najważniejsze cechy jakie powinna mieć dobra klawiatura. Cena tutaj może grać główną rolę.

Wybierz mądrze klawiaturę mechaniczną dla graczy

Jak wiadomo, klawiatury mechaniczne dla graczy znacznie różnią się od tych pozostałych. Stały się bardzo popularne, nie tylko dla profesjonalnych graczy. Różnią się one od pozostałych tylko sposobem działania, który jest bardziej praktyczny oraz wygodny. Dużo szybciej też działają klawiatury mechaniczne, które mogą posiadać następujące rodzaje przełączników: Cherry MX Red, Cherry MX Black, Cherry MX Blue, Cherry MX Brown, Cherry MX Speed (Silver) oraz Cherry MX Silent (Red). To jaką klawiaturę wybierzemy zależy tylko i wyłącznie od nas samych. Warto pamiętać, aby kierować się wymaganiami oraz potrzebami a nie ceną.

[nokautwl-products-box url=’/produkty/corsair-strafe-rgb/–najpopularniejsze.html’ limit=’2’/]

Sprawdź też nasz inny ranking, jeśli szukasz dobrego laptopa do gier.

laptop do gier do 4000 zł

PS. Niektóre informacje pobraliśmy dzięki uprzejmości Wikipedia.org

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *