Dlagraczy.pl – serwis dla graczy

laptop do gier do 5000 zł

Laptop do gier do 5000 zł

Zastanawiacie się, w jaki budżet należy się zaopatrzyć, aby kupić naprawdę solidny komputer przenośny do zabawy z grami wysoko budżetowymi AAA? Naszym zdaniem laptop do gier do 5000 zł to już sprzęt naprawdę solidny, który nierzadko dostaniemy w bardzo mocnej konfiguracji, praktycznie w niczym nieustępującej dobrym komputerom stacjonarnym.

Laptop gamingowy do 5000 zł

Nadszedł czas na gwóźdź programu, a więc kilka naszych propozycji sprzętu, który mieści się w powyższym budżecie, oferując naprawdę sporą wydajność. Producenci oferują tutaj już naprawdę wydajne, dedykowane układy graficzne, najnowszej generacji procesory oraz sporo szybkiej pamięci operacyjnej, której ilość nie schodzi poniżej 8 GB. Swoją drogą taka ilość RAM-u jest naszym zdaniem absolutnym minimum, jeśli myśli się o graniu w nowe produkcje na rozsądnych detalach. Zaczynajmy więc!

Acer Predator Helios 300

Nasze zestawienie zaczynamy od prawdziwego hitu, komputera Predator Helios 300 od Acera, który spokojnie spełnia nasze kryterium cenowe, laptop do gier do 5000 zł. Dlaczego jest to tak dobry wybór? W tej kategorii cenowej urządzenia praktycznie zawsze mają układ graficzny GeForce GTX 1050, który w przypadku tego komputera dostępny jest w wersji Ti. To niezwykle istotne, gdyż GTX 1050 Ti w testach wydajnościowych wypada nawet o 30-40% lepiej niż standardowy 1050. Grafika dysponuje własną pamięcią w wielkości 4 GB.

Do tego dochodzi 8 generacji procesor Intel Core i7, 8 GB pamięci RAM, którą można rozbudować do 32 GB oraz ekran o przekątnej 15,6 cala. Pracuje on w rozdzielczości FullHD i nie da się ukryć, że trochę brakuje 17-calowej matrycy, ale i tak nie jest źle. Wykonana w technologii IPS gwarantuje żywe kolory, choć należy pamiętać, że póki co IPS najczęściej przegrywa z TN w kwestii czasu reakcji ekranu.

[nokautwl-products-box url=’/produkty/acer-predator-helios-300/cena:4000.99~6500.00/–najpopularniejsze.html’ limit=’2’/]

Acer Nitro 5

Niemal identycznie do opisanego przed chwilą Predatora prezentuje się w swojej konfiguracji Acer Nitro 5. Jest nieco tańszy, również posiada grafikę GTX 1050 Ti, 8 GB pamięci RAM oraz procesor i7 ósmej generacji. Mamy tam także matrycę IPS FullHD o przekątnej 15,6 cala. Dlaczego więc naszym zdaniem komputer ten będzie nieco gorszym wyborem? Przede wszystkim z racji tego, że laptopa do gier do 5000 zł trzeba kupować z myślą o przyszłości. Niestety płyta główna Nitro 5 pozwala na rozbudowę pamięci operacyjnej tylko do 16 GB, kiedy na pokładzie Predatora Helios 300 zamontujemy jej 2 razy więcej.

[nokautwl-products-box url=’/produkty/acer-nitro-5/cena:4000.99~6500.00/–najpopularniejsze.html’ limit=’2’/]

MSI GV72

Komputer MSI GV72 to przykład ciekawego sprzętu z tego powodu, że daje dość duże możliwości dopasowania konfiguracji do potrzeb i, co za tym idzie, ceny do możliwości. Laptopy te sprzedawane są bowiem z procesorami Intel Core i5 lub i7. Do tego mamy układy graficzne GeForce GTX 1050, jak i GTX 1050 Ti. Ogromną zaletą jest również to, że producent daje 17-calowy ekran w technologii FullHD. Jeśli chcecie grać na takiej rozdzielczości, naprawdę polecamy wybór tej mocniejszej konfiguracji, koniecznie z pamięcią RAM o wielkości minimum 8 GB.

[nokautwl-products-box url=’/produkty/msi-gv72/cena:4000.99~6500.00/–najpopularniejsze.html’ limit=’2’/]

MSI GF63

Laptop do gier MSI GF63 jest jedną z najtańszych propozycji w naszym zestawieniu, swego rodzaju rozwiązaniem budżetowym. Komputer kosztuje obecnie sporo poniżej 5 tysięcy złotych i w dużej mierze nie odstaje aż tak bardzo od konkurencji. Mamy tutaj w standardzie procesor Intel Core i7 8 generacji, do tego 8 GB pamięci RAM oraz matrycę IPS FHD, niestety w tym przypadku mniejszą, gdyż o przekątnej 15,6 cala. To pierwszy powód, dla którego cena jest niższa. Za grafikę odpowiada natomiast GeForce GTX 1050 Max-Q i to drugi powód niższej ceny. Karta parametrami zbliżona jest do układu podstawowego, choć w pewnych aspektach przegrywa wydajnościowo. Jej plusem jest natomiast znacznie obniżony pobór prądu. W efekcie można dłużej grać na baterii, a i sama energooszczędność przy zasilaniu sieciowym jest tutaj bardziej widoczna.

[nokautwl-products-box url=’/produkty/MSI-GF63/cena:3500.99~6500.00/–najpopularniejsze.html’ limit=’2’/]

Laptop do gier do 5000 zł – 2019 rok

Dawno minęły już te czasy, kiedy to laptopy kojarzone były ze sprzętem faktycznie mobilnym, ale raczej mało wydajnym, nadającym się przede wszystkim do przeglądania internetu, odtwarzania różnych multimediów czy po prostu do pracy biurowej, także tej w terenie. Obecnie sprzęt ten naprawdę nie ma się czego wstydzić i nowoczesne komputery przenośne potrafią być wydajne, choć nie da się ukryć tego, że wciąż mamy dużą dysproporcję cenową pomiędzy sprzętem mobilnym a stacjonarnym. Jeśli jednak dysponujecie budżetem około 5 tysięcy złotych, to możecie być spokojni, kupicie komputer, który wystarczy Wam na długi czas, pozwalając odpalać nawet najnowsze produkcje.

Lepiej kupić laptopa do gier czy komputer stacjonarny?

Przedstawimy Wam dzisiaj kilka propozycji, naszym zdaniem naprawdę godnych uwagi komputerów mobilnych do grania, ale zanim do tego przejdziemy, sprawdzimy zalety oraz wady takiego wyboru. Jeśli zastanawiacie się, czy lepiej kupić stacjonarkę, czy sprzęt mobilny, to zmartwimy Was, gdyż nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie.

Nowoczesny laptop do gier do 5000 zł będzie sprzętem naprawdę wydajnym, ale za podobny konfiguracją sprzęt stacjonarny zapłacimy sporo mniej. Tutaj decydują tak naprawdę indywidualne potrzeby oraz własne preferencje. Jedni zdecydują się na notebooka, ponieważ bardziej im się podoba stylistyka tego sprzętu i fakt, że wszystkie potrzebne do grania rzeczy mamy w zasadzie w jednej obudowie. Dużo ludzi nie należy do stałych bywalców w swoich domach. Podróżują służbowo, być może są kierowcami w transporcie międzynarodowym i dla nich, możliwość pogrania nawet na kolanie gdzieś w przerwie od pracy, jest bardzo ważna. Kierujcie się więc własnymi potrzebami i na spokojnie przemyślcie swój zakup, zanim podejmiecie ostateczną decyzję.

Jakie są najważniejsze zalety laptopów gamingowych?

Mobilność

O mobilności już wspominaliśmy i tak, to jedna z najważniejszych zalet związanych z wyborem tego właśnie sprzętu. Jeśli macie małe mieszkanie, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby przenieść się z laptopem do kuchni i tam sobie pograć, nie przeszkadzając innym członkom rodziny. Można także bawić się w podróży, na wakacjach, a nawet w pracy, choć nie polecamy tego, bo szef może nie odebrać takiego zachowania entuzjastycznie.

Energooszczędność

Niewątpliwą zaletą jest także energooszczędność. W dobie rosnących rachunków za prąd, jest to wbrew pozorom bardzo ważne, szczególnie gdy wirtualnej rozrywce poświęca się dużo czasu. Laptop do gier do 5000 zł jest wyposażony w bardzo energooszczędne podzespoły, stworzone z myślą o pracy na baterii, które przy zasilaniu sieciowym nie będą pobierały wiele energii.

Użyteczność

Na koniec wartości wspomnieć o użyteczności tego sprzętu. W ramach jednej obudowy dostajemy nie tylko sam komputer, ale także niezłej jakości monitor i pełnoprawną klawiaturę. Do pełni szczęścia brakuje nam więc tylko myszki, najtańszego akcesorium komputerowego, a przecież do wielu gier możemy nawet jej nie potrzebować i zwykły gładzik wystarczy.

Laptopy gamingowe mają również pewne wady

Cóż, nie unikniemy pewnych wad w takim sprzęcie i chyba największą jest to, że wybierając daną konfigurację przy zakupie, jesteśmy na nią w zasadzie skazani. Kiedy komputer stacjonarny można w pełni rozbudować, w laptopie najczęściej ogranicza się to do dodania pamięci operacyjnej, wymiany dysku czy wstawienia innego procesora, o ile nie jest na stałe wlutowany w płytę główną.

Praca na baterii

Gamingowy sprzęt nie imponuje również czasem pracy na baterii. Choć teoretycznie można grać przy zasilaniu z akumulatora, to jednak nie ma to większego sensu. Wydajność komputera jest wtedy niższa, a przy topowych grach energia zgromadzona w akumulatorze starcza na bardzo niewiele.

Waga laptopa

Za wadę można uznać również wagę, wyższą w przypadku sprzętu gamingowego, w porównaniu do typowych notebooków biurowych. Czy to jednak aż tak poważna wada? Na to pytanie musicie odpowiedzieć sobie już sami.

laptop do gier do 5000 zł

Jak zatem widzicie, laptop do gier do 5000 zł w dzisiejszych czasach może okazać się już całkiem dobrym sprzętem. Mamy nadzieję, że nasze zestawienie pomogło w podjęciu decyzji. Jeśli szukasz czegoś, w niższym budżecie, możesz sprawdzić nasze inne zestawienie, tj. Laptop do gier do 4000 zł. 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *