Dlagraczy.pl – serwis dla graczy

akcesoria dla graczy myszka

Myszka dla graczy – która najlepsza?

Jakie jest najważniejsze akcesorium komputerowe dla miłośników gier typu FPS? Tak, dobrej jakości słuchawki, które pozwalają na precyzyjne określenie położenia przeciwnika, ale także myszka dla graczy o odpowiedniej czułości i bardzo dobrze leżąca w dłoniach. To właśnie ten niepozorny „gryzoń” komputerowy nierzadko decyduje o być albo nie być w grach komputerowych i dlatego przedstawimy Wam kilka, naszym zdaniem bardzo ciekawych propozycji takie sprzętu.

W poniższym zestawieniu skupimy się wyłącznie na parametrach technicznych sprzętu, a nie na jego wyglądzie, który jak wiadomo jest kwestią indywidualnego gustu. Zaczynajmy w takim razie!

Razer DeathAdder Elite – profesjonalna myszka dla graczy

myszka razer dla graczy

Biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości sprzętu, to naszym zdaniem myszka dla graczy od Razera nie ma sobie po prostu równych na rynku. Bardzo ergonomiczny kształt i czułość sensora na poziomie 16000 DPI to zalety, które na pewno doceni każdy miłośnik zręcznościowych gier komputerowych. Delikatnie podświetlana myszka może razić oczy drobną szparą, w której na pewno szybko zacznie zbierać się brud, ale za to użytkownik ma do dyspozycji aż 7 w pełni programowanych klawiszy dodatkowych. Cena? Przeciętnie około 250 zł, ale bez problemu można ją dostać dużo taniej!

[nokautwl-products-box url=’/produkty/Razer-DeathAdder-Elite/–najpopularniejsze.html’ limit=’2’/]

Sprawdź najniższą cenę myszki dla graczy: Razer DeathAdder Elite w naszym serwisie.

Logitech G900 Chaos Spectrum – najlepsza czułość

logitech myszka dla graczy

Czas na coś z dużo wyższej półki cenowej. Jeśli nasz budżet na myszkę jest naprawdę wysoki, to warto zastanowić się nad wyborem modelu G900 od marki Logitech. Choć sensor optyczny oferuje mniejsze DPI od poprzednika, na poziomie maksymalnie 12 000, a minimalnie 200, to jednak mamy tutaj dużą swobodę w dopasowaniu czułości myszki do potrzeb.

Z drugiej jednak strony tutaj mamy aż 11 przycisków dodatkowych, swoją drogą zmyślnie rozmieszczonych, które możemy dowolnie programować. Myszka niezwykle gładko przesuwa się po powierzchni, a największą jej zaletą jest możliwość podłączenia do komputera zarówno przewodowego, jak i bezprzewodowego. Jeśli nie przeraża Was cena, a waha się ona w granicach 600 zł, to może być to naprawdę świetny wybór. Oczywiście nie jest to sprzęt idealny. Do jego największych wad należy zaliczyć dość głośne kliknięcia, które mogą irytować osoby w pobliżu gracza.

[nokautwl-products-box url=’/produkty/Logitech-G900-Chaos/–najpopularniejsze.html’ limit=’2’/]

Sprawdź najniższą cenę myszki dla graczy: Logitech G900 Chaos Spectrum w naszym serwisie.

Creative Sound BlasterX Siege M04 – ekonomiczna, wysokiej jakości myszka dla graczy

Creative mysz dla graczy

Chcecie w miarę komfortowo grać w swoje ulubione FPS-y, ale jednocześnie nie w smak Wam wydawać majątku na myszkę? Rynek może zaoferować coś ciekawego również dla takich osób.

Creative Sound BlasterX Siege M04, to naszym zdaniem lekko budżetowa propozycja, szczególnie pod kątem jakości wykonania, ale za to swoimi parametrami sprzęt jest naprawdę zbliżony do swojej droższej konsekwencji. Myszka, którą spokojnie kupimy za mniej niż 200 zł, posiada sensor optyczny pracujący w zakresie od 100 do 12 000 DPI, oczywiście z możliwością płynnej regulacji. W miarę dobre jej wyprofilowanie i zastosowanie wysokiej klasy sensora pozwala na naprawdę komfortowe granie.

Wspominaliśmy o słabej jakości wykonania i tak, niestety widać pewne niedociągnięcia. Przede wszystkim mysz naszym zdaniem jest nieco zbyt kanciasta, choć większości osób pewnie nie będzie to przeszkadzało. Miłośnicy estetyki mogą za to nie być zadowoleni z dużej ilości szczelin, które na pewno jak magnes szybko zaczną przyciągać brud. To po prostu dobra elektronika w nieco niedopracowanym opakowaniu, ale za to w świetnej cenie.

[nokautwl-products-box url=’/produkty/Creative-Sound-BlasterX-Siege/–najpopularniejsze.html’ limit=’2’/]

Sprawdź najniższą cenę myszki dla graczy: Creative Sound BlasterX Siege M04

Corsair Glaive RGB – myszki dla graczy najwyższej jakości

Corsair Glaive RGB myszka dla graczy

Na koniec naszego zestawienia pozostawiliśmy sobie sprzęt marki Corsair. Myszka dla graczy Glaive RGB, choć dość niepozorna z wyglądu, zaskakuje niesłychaną ergonomią. Plastikowa obudowa posiada miłą w dotyku, zapewniającą świetną przyczepność warstwę gumy, a świetnie wyprofilowane podkładki na kciuk można sobie dowolnie wymieniać.

Sprzęt wyposażony został do tego w niesłychanie czuły sensor, mogący pracować w rozdzielczości nawet 16 000 DPI. O dbałości o jakość wykonania świadczy także aluminiowa rolka, która naprawdę płynnie się obraca. Czy można chcieć czegoś więcej? Cóż, w dość małej obudowie zabrakło miejsca na większą ilość programowanych przycisków, a do tego cena nie zachwyca, gdyż wynosi przeciętnie około 300 zł, ale za to jest to sprzęt niezwykle wytrzymały.

[nokautwl-products-box url=’/produkty/Corsair-Glaive/–najpopularniejsze.html’ limit=’2’/]

Sprawdź najniższą cenę myszki dla graczy: Corsair Glaive RGB

1 thought on “Myszka dla graczy – która najlepsza?”

  1. Pingback: Akcesoria dla graczy - co warto kupić? Poleca redakcja Dlagraczy.pl

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *