Sklep dla graczy

Tysiące świetnych propozycji dla graczy

Podkładki dla graczy – zostań profesjonalistą!

Podkładki dla graczy – zostań profesjonalistą!

Podkładki dla graczy, rzecz, którą najczęściej kupujemy w marketach za kilka złotych i na którą kompletnie nie zwracamy uwagi. O ile przy zastosowaniu biurowym faktycznie nie ma to większego znaczenia i nawet te najtańsze powinny się sprawdzić, tak dla graczy jakość i rodzaj tego akcesorium są już bardzo ważne, choć często bagatelizowane. Jakie w takim razie mamy rodzaje podkładek na rynku i dlaczego są one tak ważne?

Wielkość może mieć znaczenie

W przypadku podkładek dla graczy wielkość zdecydowanie ma znaczenie, a ma to związek z czułością, jaką ustawimy sobie na myszce. Zależnie od rodzaju gry, możemy potrzebować czułości naprawdę niskiej bądź bardzo wysokiej. Niska pozwala na przykład na precyzyjne celowanie w grach, ale wszystko odbywa się kosztem prędkości przesuwania kursora. Wysoka czułość to bardzo szybkie przesuwanie kursora przy jednoczesnej utracie precyzji.

Nie trudno jest się domyślić, że dla niskich czułości gracz potrzebuje dużej przestrzeni do poruszania myszką. Nie ma nic gorszego jak nagle kończąca się podkładka i konieczność stałego podnoszenia myszki. Analogicznie przy większych czułościach spokojnie możemy mieć mniejszą podkładkę. Jeśli jednak często gramy w różnego rodzaju gry, to warto postawić po prostu na możliwie największe akcesorium do myszki, będąc przygotowanym na każdą ewentualność.

Podkładki dla graczy wykonane z materiału

podkladki dla graczy obrazek 2

Materiałowe są zdecydowanie najczęściej wybierane przez graczy, ale i po prostu przez biurowych użytkowników komputerów. Najprostsze kosztują grosze, ale za to mogą szybko się wycierać i generować spore opory dla samej myszki. Droższe podkładki dla graczy wykonane są z odpornego na ścieranie materiału i nieco ograniczają zjawisko oporu przy przesuwaniu.

Taka podkładka niestety jednak dość szybko się brudzi, ale za to dobrze współpracuje zarówno z myszkami optycznymi, jak i laserowymi. Najbardziej profesjonalne podkładki tego typu mają obszyte krawędzie, nie posiadają grafik na środku (ogranicza to ryzyko pojawienia się zakłóceń w pracy sensora myszy) oraz wyposażone są w żelową wypustkę na nadgarstek.

Szybkie podkładki dla graczy plastikowe

O ile podkładka materiałowa gwarantuje precyzyjne działanie każdej myszki, tak niestety ogranicza prędkość jej poruszania. Miłośnicy gier typu FPS najczęściej stawiają z tego powodu na akcesoria wykonane z plastiku. Na nich można bardzo szybko poruszać swoją myszkę, podkładka wytrzymuje naprawdę wiele, ale za to szybko zużywa ślizgi myszki. Dla wielu wadą jest także ich sztywna forma. Mając mało miejsca na biurku, nie możemy pozwolić sobie na to, aby część podkładki zwisała z jego krawędzi.

Podkładki  dla graczy wykonane z metalu

Rozwinięciem wersji plastikowej jest metalowa. Teoretycznie jest to rozwiązanie wręcz idealne. Taka podkładka jest praktycznie wieczna, gwarantuje doskonałą płynność ruchu myszką i dobrze współpracuje z większością sensorów i laserów. Niestety jednak jej zimna struktura powoduje pewien dyskomfort termiczny. Do tego nadal będzie nam ona niszczyła ślizgi myszy, jest dość ciężka, a i przede wszystkim bardzo droga.

Podkładki dla graczy wykonane ze szkła?

Tak, szklaną wersję tego akcesorium także można spotkać na rynku, choć naprawdę rzadko. Podkładki dla graczy tego typu pełnią raczej funkcję ozdobną, sprawdzając się dobrze w biurach zajmujących się obsługą klientów. Nie są one bardzo drogie, ale niestety wiele myszy laserowych oraz optycznych może mieć z nimi problemy. Na pewno o precyzji można tutaj zapomnieć. To raczej ciekawostka, niż podkładka, którą można polecić graczom.

Przyczepność do podłoża jest bardzo ważna

podkladka pod mysz dla graczy obrazek 3

Na koniec taka drobna, ale istotna uwaga. Kupując podkładkę pod myszkę, warto upewnić się, że zapewnia ona dobrą przyczepność do podłoża, a więc nie będzie nam się przesuwała po biurku w czasie dynamicznej rozgrywki. W przypadku tych materiałowych spód powinien być po prostu gumowany. W pozostałych przypadkach stosowane są gumowe podkładki gwarantujące odpowiednią przyczepność.

Podkładki dla graczy – polecane przez redakcje Dlagraczy.pl...

Steelseries Qck podkładka dla graczy czarny, gaming mouse pad

w 1 sklepie za 99,99 zł

Zobacz w sklepie
...

Podkładka STEELSERIES QCK 3XL (5707119043045)

w 1 sklepie za 209 zł

Zobacz w sklepie


...

Steelseries Qck podkładka dla graczy czarny, gaming mouse pad

w 1 sklepie za 99,99 zł

Zobacz w sklepie
...

Steelseries podkładka qck xxl (5707119026154)

w 1 sklepie za 159 zł

Zobacz w sklepie


...

BenQ Zowie G-SR-SE (niebieski) (4718755081538)

w 1 sklepie za 189 zł

Zobacz w sklepie


...

Logitech g640 - produkt w magazynie - szybka wysyłka! (5099206064140)

w 1 sklepie za 209 zł

Zobacz w sklepie


...

abyssus lite + podkładka goliathus marki Razer

w2 sklepach od 149,99 zł

Porównaj ceny
...

Razer Goliathus Extended Chroma (czarny) (8886419318095)

w 1 sklepie za 249 zł

Zobacz w sklepie
...

Podkładka rog sheath gaming mauspad (90mp00k1-b0ua00) darmowy odbiór...

w 1 sklepie za 219 zł

Zobacz w sklepie...

mm300 pro m marki Corsair

w2 sklepach od 79 zł

Porównaj ceny
...

Corsair MM300 PRO Extended, CH-9413641-WW

w4 sklepach od 119,99 zł

Porównaj ceny


...

Razer Pro glide podkładka dla graczy szary, podkładka pod mysz

w2 sklepach od 49,99 zł

Porównaj ceny
...

Podkładka pod mysz ROCCAT Kanga Mini - Choice Cloth ROC-13-015 (42502...

w3 sklepach od 24,99 zł

Porównaj ceny
admin

Wszystko co jest dedykowane graczom mnie pasjonuje. Prywatnie, wciąż fan Amigi i starego dobrego Commodore. Redaktor naczelny serwisu Dlagraczy.pl, który powstał hobbistycznie.