Dlagraczy.pl – serwis dla graczy

ranking słuchawek dla graczy

Ranking słuchawek dla graczy 2019

W ostatnich dniach, mieliśmy do dyspozycji naprawdę wiele dobrego sprzętu dla graczy, dlatego przygotowaliśmy dla Was najlepszy ranking słuchawek dla graczy. Przynajmniej na razie.

Jak zapewne doskonale sobie zdajesz sprawę, słuchawki gamingowe to jeden z najważniejszych elementów do rozgrywki na najwyższym poziomie. W zależności od gier, bez dobrych słuchawek, np. nie usłyszymy przeciwnika, natomiast w grach, która głównie polega na dobrej komunikacji, nasz słabej jakości sprzęt będzie po prostu zawodził. Nas samych, jak i naszych kolegów z drużyny.

Z racji tej, że sami jesteśmy graczami, wiemy, jak bardzo ważne są dobre słuchawki z mikrofonem, dlatego przygotowaliśmy dla Was ranking słuchawek dla graczy 2019. Zapraszamy do czytania.

Jakie słuchawki dla graczy?

Zanim zaprezentujemy Wam konkretne modele słuchawek dla graczy, podpowiemy na początek jakimi kryteriami warto kierować się podczas zakupu najlepszych słuchawek gamingowych. Tak naprawdę, każdy gacz jest inny, gdyby było inaczej, na rynku nie byłoby tak wielu dostępnych modeli. Zalecamy, aby przede wszystkim, szukać słuchawek wedle swoich preferencji i potrzeb.

Jak już będziesz wiedział, czego konkretnie chcesz, wybierz model pasujący do Twoich potrzeb, a nie które poleca nam kolega. Wtedy z pewnością, wybierzesz najlepsze słuchawki.

Jakie wybrać słuchawki dla graczy?

Przed wyborem urządzenia weź pod uwagę takie parametry jak:

Słuchawki dokanałowe dla graczy i douszne

Jak już wcześniej wspominaliśmy, na rynku mamy obecnie dostępnych naprawdę wiele słuchawek gamingowych. Ważnym kryterium, którego powinniśmy uwzględnić przy zakupie jest sama konstrukcja. Jeśli chodzi o rodzaj, mamy do wyboru słuchawki dokanałowe, które wyglądają, jak np. słuchawki do telefonu, są mobilne i łatwo się je przechowuje, a obecna technologia umożliwia, aby również służyły do gier. I te najbardziej popularne wyglądające jak profesjonalne słuchawki dla graczy, czyli słuchawki nauszne, które zapewniają nam największy komfort podczas użytkowania oraz najlepszą warstwę audio.

Nic skomplikowanego, prawda? Rodzaj słuchawek jest już nam znamy, wybierzmy zatem jeszcze konkretnie samą konstrukcję. Wyróżniamy dokładnie trzy:

Słuchawki zamknięte

Jest to najczęściej wybierana konstrukcja przez graczy. Słuchawki te, doskonałe tłumią dźwięki z zewnątrz i w pełni pozwalają, aby skoncentrować się na rozgrywce.

Słuchawki otwarte

Jest to konstrukcja słuchawek, która rzadko jest wybierana przez graczy, raczej dla miłośników audio. Wadą takiej konstrukcji jest brak izolacji akustycznej z otoczeniem.

Słuchawki półotwarte

Jest to kompromis pomiędzy słuchawkami otwartymi, a zamkniętymi. Będziesz w stanie usłyszeć nawet najdelikatniejsze dźwięki, a dodatkowo półotwarta konstrukcja zapewni stosunkowo dobrą izolacje od otoczenia.

Dlaczego o tym piszemy? A no dlatego, ponieważ często, np. „nieschodzące” modele z hurtowni, które nie są dostosowane do gier, sprzedawane są z dopiskiem „dla graczy”. Raczej, byłbyś rozczarowany, jeżeli kupiłbyś konstrukcję otwartą, a potrzebujesz w czasie rozgrywki ciszy i koncentracji.

Parametry dźwiękowe

Ustalmy, że jako użytkownik słuchawek dla graczy, nie chcesz rozwodzić się nad wszystkimi technicznymi parametrami, rozkładając je na czynniki pierwsze. Warto przynajmniej zwrócić uwagę na pasmo przenoszenia, im zakres jest szerszy - tym lepiej. Najczęściej spotykamy się z zakresem od 20 do 20 000 Hz. Ważna jest również waga samych słuchawek, aby przy dłuższej rozgrywce nie wpływały na nasz komfort gry oraz redukcja szumów i izolacja od dźwięków otoczenia.

Wyposażenie słuchawek

Jeśli gramy głównie w gry offline, mikrofon jest nam zbędny. Jeśli natomiast, często słuchawki do gier, służą nam również do komunikacji, mikrofon jest po prostu elementem podstawowym. Nie dajmy się zatem zaskoczyć, kupując słuchawek bez mikrofonu.

Słuchawki bezprzewodowe dla graczy

Spośród wszystkich modeli, mamy również do wyboru rodzaj połączenia z komputerem, czyli połączenie bezprzewodowe oraz przewodowe. Raczej polecamy tradycyjne połączenie przewodowe, jest najmniej awaryjne.

Słuchawki dla graczy do 150 zł

Dobra, teraz przechodzimy do tego, co misie lubią najbardziej, czyli przedstawimy konkretne modele najlepszych słuchawek dla graczy, dla konkretnego budżetu.  Jak sam widzisz, wybór nie należy do najprostszych, ale skoro znasz już swoje potrzeby to nie będzie źle. Zaczniemy od najniższego budżetu, a z biegiem czasu będziemy rozkręcać się cenowo.  Nasz ranking słuchawek dla graczy do 100zł uwzględnia przede wszystkim komfort noszenia. To ważne, kiedy nasze rozgrywki trwają więcej niż kilka godzin.  Od słuchawek dla graczy do 100zł, również już powinniśmy oczekiwać całkiem dobrej izolacji dźwięków z zewnątrz. Zapraszamy do naszego rankingu.

TOP 2

Creative Labs Sound Blaster Blaze – tanie słuchawki do gier

creative-sb-blaze

Co prawda są to budżetowe słuchawki dla graczy, ale całkiem wygodne, wykonane są z miękkiego materiału i dużo nie ważą. Słuchawki w razie czego można regulować i dopasować do swojego kształtu głowy. Wbudowany mają mikrofon, który możemy obsługiwać zdalnie sterowanym pilotem. Testowaliśmy ten model przez kilka dni i w tej klasie budżetowej jest całkiem solidny.

Kup teraz: 

[nokautwl-products-box url=’/produkty/creative-sound-blaster-blaze/cena:80.99~150.00/–najpopularniejsze.html’ limit=’2’/]

Zalety:
Przyjemny materiał
Długi kabel
Wygoda
Zdalny pilot do sterowania
Wady:
Po pewnym czasie, możliwe problemy z mikrofonem
TOP 1

Słuchawki dokanałowe do gier ROCCAT SYVA

roccat-syva

Jeżeli szukasz słuchawek w dobrej cenie, zainteresuj się produktem o nazwie Roccat Syva. To model douszny i naprawdę wygodny. Dodatkowo, zakupiony zestaw zawiera trzy różne typy nakładek, co pozwala dopasować użytkownikowi słuchawki do jego potrzeb.

Kup teraz: 

[nokautwl-products-box url=’/produkty/roccat-syva/cena:50.99~250.00/–najpopularniejsze.html’ limit=’2’/]

Zalety:
Lekkość i mobilność
Dobra izolacja otoczenia
Wygoda
Wysokiej jakości dźwięk
Cena
Wady:
Proste wejście jack, z biegiem czasu może prowadzić do usterek
Brak regulacji głośności

Ranking słuchawek dla graczy do 200 zł

W poniższym rankingu słuchawek dla graczy do 200zł, uwzględniliśmy tylko i wyłącznie słuchawki nauszne, z kablem. Zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie, z prostego względu – najlepsze słuchawki dla graczy w takim budżecie, są po prostu nauszne i przewodowe. Nie ma tutaj żadnej filozofii. Połączenie przewodowe zresztą, w naszej opinii to nie jest żaden minus. Testowaliśmy naprawdę już setki słuchawek i często miewaliśmy problemy z przesyłem dźwięku. Wzięliśmy również pod uwagę komfort użytkowania, długi przewód, który nie przeszkadza nam podczas gry oraz aspekt dźwiękowy.

TOP 1

Słuchawki PLANTRONICS Rig 400HS

Słuchawki PLANTRONICS Rig 400HS

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem solidnym słuchawek dla graczy w niskiej cenie to Plantronics RIG 400HS jest naprawdę dobrym wyborem. Sprzęt jest lekki, waży zaledwie 200g, a do tego niesamowicie wygodny. Dużą zaleta jest również panel sterowania, który znajduje się na obudowie, umożliwia nam szybkie dostosowanie sprzętu do naszych aktualnych potrzeb. Nie sposób wspomnieć również o mikrofonie, który jest bardzo dobrej jakości. Warto ten model kupić!

Kup teraz: 

[nokautwl-products-box url=’/produkty/plantronics-rig-400hs/cena:100.99~250.00/–najpopularniejsze.html’ limit=’2’/]

Zalety:
Dobra jakość dźwięku
Wygodne nauszniki
Bardzo dobrej jakości mikrofon
Waga (model lekki)
Wygoda w obsłudze
Wady:
Słaba jakość wykonania kabla, możliwe problemy w przyszłości
TOP 2

Słuchawki do gier HyperX Cloud Stinger

hyperx-stinger

Bardzo dobre słuchawki, w jeszcze lepszej cenie. Słuchawki dla graczy HyperX Cloud Stinger wykonane są z materiałów wysokiej jakości, więc jeśli chodzi o trwałość urządzenia, możemy być spokojni. Pozytywnie podczas testów zaskoczyła nas również waga produktu. Zaledwie 280g, a wyglądały na bardziej masywne. Nie bez powodu słuchawki HyperX Cloud Stinger przez wiele lat, uważane były za najlepsze słuchawki dla graczy dostępne na rynku. Jest to sprzęt stricte dedykowany dla graczy.

Kup teraz: 

[nokautwl-products-box url=’/produkty/hyperx-cloud-stinger-core/cena:100.99~250.00/–najpopularniejsze.html’ limit=’2’/]

Zalety:
Mikrofon z redukcją szumów
Regulacja głośności
Możliwość podłączenia do konsoli
Obudowa wykonana z dobrej jakości materiałów
Wygoda w obsłudze
Wady:
Jak ktoś ma duże uszy to nauszniki mogą wydawać się ciut za małe
Słaba jakość wykonania kabla

Ranking słuchawek dla graczy do 300 zł

Wspominaliśmy, że słuchawki dla graczy są podstawowym wyposażeniem każdego szanującego się gracza. Umożliwiają one bezpośrednią komunikacje z innymi graczami oraz odbieranie dźwięku audio, co często wpływa na efektywność danej rozgrywki, jak i na koniec oczywiście na sam wynik rozgrywki. Ranking słuchawek dla graczy do 300zł, przysporzył nam już trochę więcej trudności. W sklepach znajdziemy wiele modeli, więc wybór nawet kilku z najlepszych, nie jest łatwe. Przetestowaliśmy do tej pory ponad kilkanaście słuchawek dla graczy do 300zł i na razie mamy jedynie jedynego kandydata, którego nie wstydzimy się polecić. Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości, będziemy mogli nieco rozbudować ranking słuchawek dla graczy do 300 zł

TOP 1

Razer Kraken PRO – najlepsze słuchawki dla graczy do 300 zł

razer-kraken

Podobnie jak model wyżej, słuchawki rozsławione na rynku i przez wiele lat, uznawane za jedne z najlepszych słuchawek dla graczy. Razer Kraken PRO to już naprawdę solidnej jakości słuchawki z estetycznym designem. Wykazuje dużą odporność na uszkodzenia oraz wszelkie zarysowania. Nauszniki poryte są miękkim w dotyku materiałem, więc są bardzo wygodne, nawet podczas wielogodzinnych rozgrywek. Nie znamy osoby, która po zakupie Krakenów była niezadowolona!

Kup teraz: 

[nokautwl-products-box url=’/produkty/razer-kraken/cena:100.99~300.00/–najpopularniejsze.html’ limit=’2’/]

Zalety:
Bardzo dobra izolacja dźwieków
Wysoki komfort z korzystania
Design
Długi przewód
Sprzęt dedykowany dla graczy
Przenośne
Wady:
Brak

Najlepsze słuchawki dla graczy do 400 zł

To już ostatnia część naszego zestawienia, niżej przygotowaliśmy dla Was ranking słuchawek dla graczy do 400zł. W tym przedziale cenowym, możemy znaleźć już świetnie wykonane urządzenia, z doskonałymi parametrami technicznymi, świetnym designem oraz wysokim komfortem użytkowania. Tym razem, mamy do polecenia konkretnie dwa modele w tym przedziale cenowym. Zapraszamy!

TOP 2

SteelSeries Arctis 5 – douszne słuchawki dla graczy

steelseries-arctis-5

Twórcy Steelseries wypuszczając ten model na rynek, chcieli, abyśmy mogli cieszyć się najlepszym dźwiękiem podczas rozgrywek. Chociaż przyznamy szczerze, że komfort użytkowania stoi również na bardzo wysokim poziomie. Do tego naprawdę ciekawy design. Według nas – super słuchawki dla graczy do 400zł.

Kup teraz: 

[nokautwl-products-box url=’/produkty/SteelSeries-Arctis-5/cena:300.99~550.00/–najpopularniejsze.html’ limit=’2’/]

Zalety:
Mikrofon
Design
podświetlenie RGB
wygodne i przewiewne nauszniki
Wady:
dźwięk przestrzenny tylko na systemie Windows,
TOP 1

Logitech G533 – jedne z lepszych słuchawek do gier

logitech-g533

Jeśli korzystasz tylko i wyłącznie z systemu Windows, nie zastanawiaj się tylko kupuj. Są to naprawdę jedne z najlepszych słuchawek dla graczy. Jedynym minusem jest kompatybilność, tj. nie ma możliwości ich użycia na konsolach. Pod względem dźwięku przestrzennego słuchawki Logitech G533 przewyższają słuchawki droższe nawet o 1000zł! Tutaj nawet nie chodzi o to, czy usłyszysz przeciwnika zbliżającego się do Ciebie z lewej, prawej, przodu, czy z tyłu. To dzisiaj potrafi większość słuchawek dla graczy. Dzięki tym słuchawkom, będziesz w stanie wyczuć nawet odległość przeciwnika na centymetry.

Kup teraz: 

[nokautwl-products-box url=’/produkty/Logitech-G533/cena:350.99~550.00/–najpopularniejsze.html’ limit=’1’/]

Zalety:
Dźwięk lepszy niż w słuchawkach droższych o 1000 zł
Bardzo dobra izolacja dźwięku
Doskonałe parametry użytkowania
Wysoki komfort z korzystania
Sprzęt dedykowany dla graczy
Wady:
Brak współpracy z konsolami
Design

Jak powstał ranking słuchawek dla graczy?

Wszystkie słuchawki dla graczy, które zaproponowaliśmy Wam wyżej, zostały przez nas przetestowane. Słuchawki dla graczy testujemy, według naszych pewnych procedur, dających nam pewność, że przetestowany produkt jest wart zakupu. Słuchawki dla graczy przede wszystkim przetestowaliśmy dzięki uprzejmości naszym zaprzyjaźnionym graczom z rynku.

Jeśli chodzi o procedury, nasz ranking słuchawek dla graczy, zbudowaliśmy przede wszystkim, biorąc pod uwagę takie kryteria jak:

Wygoda słuchawek do gier

Szczerze mówiąc, był to dla nas jeden z najistotniejszych elementów, które braliśmy pod uwagę podczas oceny słuchawek dla graczy. Komfort w naszej opinii jest podstawowym elementem, które słuchawki powinny zapewniać swoim użytkownikom. W trakcie tekstów zwracaliśmy uwagę, m.in. na siłę nacisku pałąka oraz muszli na głowę użytkownika, materiał wykonania muszli oraz wagę.

Jakość wykonania

W dobie wszechobecnego plastiku i byle jakości, jakość wykonania dla nas ma również duże znaczenie. To właśnie dzięki jakości wykonania, możemy cieszyć się naszym sprzętem przez wiele lat. W trakcie testów sprawdzaliśmy też jakość spasowania poszczególnych elementów. Nie ma nic gorszego niż skrzypiące słuchawki, czy trudności z regulacją.

Jakość audio słuchawek dla graczy

Jakość audio. Nie ma co się oszukiwać, warstwa dźwięku przestrzennego, brzmienie jest kluczowym aspektem w kontekście oceny słuchawek dla gracz. Wspomniane przez nas wyżej modele, testowaliśmy nie tylko w grach, ale i również w muzyce oraz filmach. Co było dla nas kryterium najważniejszym? Oczywiście, uniwersalność.

Wyposażenie dodatkowe

Użyteczność wyposażenia, również braliśmy pod uwagę podczas naszych testów. Ranking słuchawek dla graczy, głównie powstał z dedykacją dla graczy, sami jesteśmy graczami, więc doskonale wiedzieliśmy, co uwzględnić podczas naszego zestawienia. A co rozumiemy poprzez termin użyteczność wyposażenia? A no na przykład odpinany mikrofon, funkcje dodatkowe, zdalny pilot, możliwość zmiany zestawu dla gracza w klasyczne słuchawki itd…

Słuchawki bezprzewodowe dla graczy

Niektórzy użytkownicy, mogą zastanawiać się, dlaczego nie uwzględniliśmy żadnych słuchawek bezprzewodowych dla graczy. Jak wspominaliśmy wyżej w artykule, kupienie słuchawek bezprzewodowych to tylko proszenie się o kłopoty w przyszłości. Czasem wystarczy tylko aktualizacja oprogramowania i ... problem z słuchawkami gotowy. Dlatego głównie rekomendujemy słuchawki przewodowe.

Sprawdź też nasz inny ranking, jeśli szukasz dobrego laptopa do gier.

laptop do gier do 4000 zł

PS. Niektóre informacje pobraliśmy dzięki uprzejmości Wikipedia.org

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *