Dlagraczy.pl – serwis dla graczy

laptop do gier do 3000 zł

Laptop do gier do 3000 zł

Ogromna popularność gier komputerowych przyczynia się do dynamicznego rozwoju nie tylko sprzętu stacjonarnego czy konsol, ale także laptopów, które swoimi parametrami naprawdę dorównują już bez problemu swoim desktopowym odpowiednikom. Zakup mobilnego komputera do zabawy kojarzy się każdemu z bardzo wysoką ceną, ale okazuje się, że z powodzeniem można kupić również laptop do gier do 3000 zł, z rozsądnymi parametrami i naprawdę nieźle wykonany.

Laptopy gamingowe do 3000 zł 

Oferta dostępna na rynku jest bardzo rozbudowana i czasem można się w tym pogubić. Największym problemem, paradoksalnie jest właśnie moda na sprzęt dla graczy. Jej efektem jest zalew sprzętu określanego mianem „gamingowego”, który w rzeczywistości ma z nim niewiele wspólnego i dlatego łatwo wpaść w pułapkę marketingowców. Dzisiaj zaprezentujemy Wam więc kilka ciekawych propozycji laptopów do grania w cenie nieprzekraczającej 3 tysięcy złotych i pokażemy, że nawet taki budżet wystarczy do tego, aby cieszyć się rozsądną wydajnością nawet w najnowszych grach. Zanim jednak do tego przejdziemy, przyjrzymy się wadom oraz zaletom mobilnego sprzętu wykorzystywanego do grania.

Acer Aspire Nitro 5

Rozdzielczość FullHD na ekranie o przekątnej 15,6 cala, całkiem solidne GPU GeForce MX150 2GB DDR5 oraz procesor 8 generacji Intel Core i5. Tak prezentuje się podstawowa konfiguracja sprzętowa tego urządzenia, które cenowo wręcz idealnie mieści się w naszym limicie. Na pokładzie znajdziemy jeszcze 8GB pamięci RAM z możliwością jej rozbudowy. Sprzęt wyposażony został niestety w błyszczącą matrycę, która zapewnia wysoką głębię kolorów, ale utrudnia korzystanie z komputera w pełnym świetle dziennym. Dodatkowym smaczkiem jest podświetlana na czerwono klawiatura i modna obudowa w nieco kanciastej formie.

[nokautwl-products-box url=’/produkty/acer-aspire-nitro-5/–najpopularniejsze.html’ limit=’2’/]

Lenovo IdeaPad 320-17

Tak, w tym zakresie cenowym można kupić również gamingowego laptopa z matrycą o przekątnej 17 cali, a konkretniej 17,3 w tym przypadku. Niestety większa matryca nie idzie już w parze z rozdzielczością FHD, gdyż w tym przypadku jest to 1600×900 pikseli, a więc coś za coś, jak wspominaliśmy już wcześniej. Jak w poprzednim przypadku, mamy tutaj GPU od nVidii MX150 2 GB DDR5 oraz identyczny procesor Intel Core i5. Pamięci operacyjnej także jest 8 GB, ale za to na rynku znajdziemy w dobrej cenie modele, które mają duży dysk HDD oraz dodatkowo dysk SSD o pojemności 256 GB.

[nokautwl-products-box url=’/produkty/lenovo-ideapad-320-17/cena:2000.99~4000.00/–najpopularniejsze.html’ limit=’2’/]

Lenovo IdeaPad 520-15

To w zasadzie klon modelu 320-17, z mniejszym wyświetlaczem, ale za to z mocniejszymi podzespołami i naszym zdaniem może być to dużo lepszy wybór, gdyż zawsze można podłączyć zewnętrzny ekran. Matryca pracuje w tym przypadku w rozdzielczości 1080p, a na karcie GeForce MX150 znalazło się miejsce dla aż 4 GB pamięci. Komputer dostał również podświetlaną klawiaturę i także znajdziemy go w konfiguracjach z dwoma dyskami, HDD oraz SSD.

[nokautwl-products-box url=’/produkty/lenovo-ideapad-520-15/cena:2000.99~3000.00/–najpopularniejsze.html’ limit=’2’/]

MSI GV62

Opisywany przed chwilą model Lenovo IdeaPad 520-15 jest najmocniejszym sprzętem w zestawieniu w tej cenie. Tak naprawdę trudno znaleźć laptop do gier do3000 zł w lepszej konfiguracji, ale jego wadą jest na pewno to, że producent nie postawił na typową, gamingową stylistykę.

Problem ten rozwiązuje właśnie MSI GV62, komputer nieco słabszy od Lenovo, ale za to wyglądający agresywnie, dla prawdziwych miłośników gamingu. Jego serce jest nieco starsze, gdyż mamy tutaj układ Intel Core i5 7 generacji oraz standardowo kartę MX150, leczy tym razem w słabszej konfiguracji, a więc z 2 GB pamięci wbudowanej. Matryca 15,6 cala pracuje jednak w rozdzielczości FHD, mamy 8 GB RAM w standardzie oraz łatwo znaleźć w sklepach konfigurację z dwoma dyskami twardymi. Czarna obudowa świetnie komponuje się z podświetlaną na krwistoczerwoną barwę klawiaturą.

[nokautwl-products-box url=’/produkty/MSI-GV62/–najpopularniejsze.html’ limit=’2’/]

Laptop gamingowy, czy zwykły komputer?

O ile miłośnicy konsol mogą się zastanawiać jedynie nad wyborem sprzętu konkretnej marki, zazwyczaj w dość zbliżonej cenie, tak przed komputerowcami zawsze pojawia się poważny dylemat: „postawić na sprzęt stacjonarny, czy jednak wybrać laptopa”?

Cóż, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie i wiele zależy tak naprawdę od indywidualnych preferencji. „Stacjonarka” o dużej wydajności na pewno będzie tańsza, niż mobilne urządzenie o podobnych parametrach, ale z drugiej strony raz postawiona w domu, będzie tam już stała na wieki. Laptopa możemy zabrać ze sobą wszędzie, grając w swoje ulubione produkcji na wakacjach, w czasie wizyty u rodziny czy w czasie przerwy w pracy, na przykład pracując w charakterze kierowcy.

Komputery stacjonarne wygrywają za to pod kątem możliwości ich rozbudowy. Laptopa kupujemy z pewną konfiguracją i niewiele będziemy mogli w niej zmienić w przyszłości, kiedy to komputer stacjonarny przebudujemy nawet całkowicie, choć będzie się to wiązało z dużymi kosztami. Żadnym argumentem na minus laptopów nie jest za to fakt, że będziemy musieli się męczyć na małym ekranie. Nic bardziej mylnego, nie ma problemu z zakupem dodatkowego monitora i podłączenia go do wyjścia na dodatkowy wyświetlacz w komputerze.

Laptopom trudno oczywiście wygrać z komputerami stacjonarnymi pod kątem ceny, choć koniecznie trzeba pamiętać o tym, że w ramach jednego urządzenia dostajemy już monitor, klawiaturę i myszkę w postaci gładzika. Do komputera stacjonarnego będzie trzeba to wszystko zakupić dodatkowo.

Laptopy do gier do 3000 zł – zalety

pełna mobilność sprzętu, można grać praktycznie wszędzie, nawet bez dostępu do zasilania, choć oczywiście praca na baterii będzie dość krótka i nieco mniej wydajna;
bardzo niskie zużycie energii nawet przy ciągłym podłączeniu sprzętu do gniazdka sieciowego;
oszczędność miejsca na biurku.

Laptop do gier do 3000 zł – wady

Sprzęt mobilny ma oczywiście również swoje wady, do których należy zaliczyć przede wszystkim:

Rozbudowa laptopa do gier zazwyczaj ogranicza się do dokładania kości pamięci RAM czy zakupu szybszego lub dodatkowego dysku twardego. Czasem mamy jeszcze opcję zamontowania nieco wydajniejszego procesora. Niby niewiele, ale to wciąż nie oznacza, że zakup takiego sprzętu nie ma większego sensu. Ważne jest po prostu, aby odpowiednio go przemyśleć i zaplanować, a więc brać pod uwagę to, jakie mogą być wymagania sprzętowe gier w najbliższych latach.

stosunkowo krótki czas pracy na jednym ładowaniu baterii;
większa waga laptopa w stosunku do typowo biurowych, mobilnych urządzeń;
niewielkie możliwości rozbudowy komputera;
cena, niestety wciąż sporo wyższa niż odpowiedników stacjonarnych.

Najlepsze na rynku laptopy do gier do 3000 zł

laptop do gier do 3000 zł

Nie będziemy ukrywać tego, że wybierając komputer mobilny gamingowy kosztujący mniej niż 3 tysiące złotych, trzeba liczyć się z nieco starszymi podzespołami, z których pomocą nie da się uzyskać najwyższej wydajności w nowych grach. Nie ma również co liczyć na wyświetlacze pracujące w rozdzielczości FHD, gdyż podzespoły i tak nie były w stanie obsłużyć takiego obrazu.

Nasze zestawienie obejmuje więc laptopy do gier do 3000 zł nieco starszej generacji, ale wciąż wydajne, które w rękach mniej zaawansowanych graczy na pewno sprawdzą się idealnie. Jeżeli szukasz jeszcze czegoś w niżej cenie, sprawdź nasze zestawienie: Laptop do gier do 2000 zł

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *