Dlagraczy.pl – serwis dla graczy

najlepsza myszka gamingowa

Najlepsze myszki gamingowe

Popularne „gryzonie” to niepozorne akcesorium komputerowe, bez którego nie wyobrażamy sobie korzystania z naszego sprzętu, a już na pewno ciężko wyobrazić sobie życie bez niego w przypadku prawdziwej miłości do grania. Dzisiaj wybierzemy dla Was najlepsze myszki gamingowe. Myszki dostępne są na rynku od naprawdę długiego czasu i zdążyły poważnie ewoluować, dzieląc się na różne kategorie, do których zalicza się między innymi myszka gamingowa dla miłośników wirtualnej rozrywki.

W ostatnim czasie produkty dedykowane graczom dosłownie zalewają rynek, a ich zróżnicowanie jest na tyle duże, że czasem trudno się w tym wszystkim połapać. W związku z tym przygotowaliśmy niewielkie zestawienie najnowszych i najlepszych według nas modeli myszek dla graczy, które być może ułatwi wielu osobom dokonanie trafnego wyboru.

Myszki gamingowe - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Zanim jednak przejdziemy do sedna, a więc do naszego zestawienia, warto przyjrzeć się podstawowym parametrom tego sprzętu, na które to powinno się zwracać uwagę podczas zakupu.

Wyprofilowanie myszy i wygoda

Wygląd to kwestia gustu, ale zwracać uwagę należy także na ergonomię, a więc to, w jaki sposób został zaprojektowany kształt myszki. Sprzęt dla graczy najczęściej zbudowany jest w taki sposób, aby dłoń miała łatwy, bezwzrokowy dostęp do wszystkich przycisków. Dodatkowo często stosuje się różne gumowe powierzchnie, które mają ograniczyć ryzyko ześlizgnięcia się dłoni.

Grip

Pierwszym parametrem, na który trzeba zwrócić uwagę, jest „grip”, a więc po prostu chwyt komputerowego gryzonia. Obecnie na rynku królują 3 podstawowe konstrukcje:

Claw

To bardzo klasyczna konstrukcja, obudowa myszki jest zaoblona sprawiając, że główne przyciski naciskamy tak naprawdę opuszkami naszych palców;

Palm

Dużo częściej wykorzystywana przez producentów myszek gamingowych, gdzie przyciski główne są wklęsłe sprawiając, że zagłębione w nie palce naciskają guziki całą swoją powierzchnią;

Hybrydy

To nic innego, jak połączenie obu wcześniej opisanych konstrukcji, które niestety nie zawsze okazuje się dobrym rozwiązaniem.

Waga myszki

Wielu graczy zwraca uwagę także na wagę myszy. Ciężka myszka może bardziej męczyć po wielu godzinach rozgrywki, ale przez część osób uznawana jest ona za bardziej precyzyjną.

DPI

To po prostu rozdzielczość pracy sensora zastosowanego w tym komputerowym akcesorium peryferyjnym. Im wyższa jego wartość, tym myszka lepiej reaguje na ruch i ideałem jest tutaj oczywiście przekładanie ruchu myszy względem przesunięcia kursora na ekranie 1 do 1. Parametr DPI jest szczególnie ważny wtedy, gdy lubujemy się w grach typu FPS, w których to często ułamki sekund decydują o być albo nie być. Do pozostałych gier można spokojnie stawiać na myszy o mniejszym DPI. Rynek oferuje szeroki przekrój, nawet do 30 000 DPI, a większość urządzeń pozwala graczom oczywiście na zmianę tego parametru „w locie”, a więc podczas gry.

Połączenie myszki

Warto wspomnieć jeszcze o tym, w jaki sposób myszka gamingowa komunikuje się z komputerem. Może to być połączenie przewodowe lub bezprzewodowe. Wielu graczy uważa, że myszka bezprzewodowa nie jest zbyt dobra do dynamicznych gier, gdzie mogą pojawiać się przeskoki z racji gubienia przez urządzenie sygnału na ułamki sekund. Myszka bezprzewodowa na pewno za to uwalnia nas od wiecznie wadzącego kabla, ale za to będzie dość ciężka, gdyż skrywa w swojej obudowie baterie bądź akumulatorki.

Myszki gamingowe - nasze TOP 5

Czas na sedno naszego tematu, a więc na prezentację kilku ciekawych urządzeń, które mogą sprawdzić się w rękach niejednego gracza. Zestawienie rozpoczynamy od stosunkowo niedrogich urządzeń dla mniej wymagających graczy, a kończymy na sprzęcie z najwyższej półki, który szczególnie przy dynamicznych grach może zapewnić pewną przewagę. Zaczynajmy więc!

TOP 5

Myszka Gamingowa Rival 100 od SteelSeries

Idealny wręcz stosunek jakości wykonania oraz możliwości do ceny. Tym właśnie wyróżnia się marka SteelSeries na rynku, która to właśnie z tego powodu jest tak chętnie wybierana przez graczy. Naszym zdaniem jedną z ciekawszych propozycji jest obecnie model Rival 100, z chwytem typu hybrydowego, który z powodzeniem sprawdzi się w rękach mniej zaawansowanego gracza i nie wyczyści portfela do zera.

Rozsądna waga, miłe dla oka i nieprzesadzone podświetlenie, a do tego maksymalna rozdzielczość wynosząca 4 000 DPI. Choć sprzęt ten nie posiada klawiszy funkcyjnych, to jednak przez wielu graczy jest polecany za doskonałe wyprofilowanie, dzięki któremu myszka gamingowa świetnie leży w dłoni.

[nokautwl-products-box url=’/produkty/Rival-100-Steelseries/–najpopularniejsze.html’ limit=’2’/]
TOP 4

Myszki gamingowe marki Corsair

Osoby obeznane z rynkiem podzespołów komputerowych na pewno dobrze kojarzą markę Corsair, ale głównie z produkcji wysokiej klasy zasilaczy. Okazuje się jednak, że w kwestii myszek gamingowych również radzą sobie dobrze, czego najlepszym przykładem jest model Katar.

Nadmuchana obudowa, a więc z chwytem typu claw, zaskakująco dobrze leży w dłoni. Myszka jest naprawdę lekka, posiada długi przewód i pracuje w maksymalnej rozdzielczości 8 000 DPI, którą można płynnie regulować. Tutaj dostajemy już programowalne przyciski funkcyjne w ilości 4 sztuk, ale wciąż trzymamy się naprawdę niskiego pułapu cenowego, a więc ponownie mamy do czynienia ze sprzętem idealnym pod kątem stosunku ceny do możliwości.

[nokautwl-products-box url=’/produkty/Corsair-Katar/–najpopularniejsze.html’ limit=’2’/]
TOP 3

Myszki gamingowe od Logitech

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć sprzętu produkowanego przez Logitech, chyba jedną z lepiej rozpoznawalnych marek jeśli chodzi o myszki gamingowe, jak i klawiatury. Model G502 Proteus Spectrum może poszczycić się bardzo dobrze działającą optyką w rozdzielczości do 12 000 DPI, kosztując pomimo tego zaledwie około 200 zł. Potężną zaletą tego sprzętu są ciężarki, które można montować lub zdejmować i dopasowywać w ten sposób wagę gryzonia do potrzeb.

Niepozorne urządzenie ma aż 11 dodatkowych przycisków do dowolnego zaprogramowania i wyposażone zostało w bajer w postaci diod LED RGB, a więc można dowolnie modyfikować to, jakie kolory są wyświetlane. Urządzenie posiada klasyczną formę, a więc z chwytem typu claw.

[nokautwl-products-box url=’/produkty/Logitech-G502-Proteus/–najpopularniejsze.html’ limit=’2’/]
TOP 2

Myszka dla graczy Corsair z nowszym modelem

Tak, znów kierujemy swój wzrok w stronę marki Corsair, która w swoim folderze produktowym posiada również model Glaive RGB kosztujący w granicach 300 zł. Hybrydowy typ konstrukcji według wielu graczy uznawany jest w tym przypadku za wyjątkowo udany. W tej cenie dostajemy precyzyjny sensor pracujący w rozdzielczości aż 16 000 DPI, podświetlenie RGB oraz 6 dodatkowych guzików, które można dowolnie programować. Co bardzo ważne, dzięki wykorzystaniu oprogramowania dostarczanego przez producenta, myszka gamingowa potrafi obsługiwać makra.

[nokautwl-products-box url=’/produkty/Corsair-Glaive-RGB/–najpopularniejsze.html’ limit=’2’/]

TOP 1

Myszka marki ASUS – ROG Gladius

Czas wkroczyć na wysoką półkę sprzętu gamingowego, myszki o naprawdę dużych możliwościach, choć kosztujące nieco więcej pieniędzy. Naszym zdaniem idealnym kandydatem do tego zestawienia jest model ROG Gladius II, produkowany przez firmę Asus.

To nie tylko aż 12 000 DPI, ale także wysoki poziom akceleracji oraz ergonomicznie umieszczone przyciski funkcyjne. Myszka gamingowa została zaprojektowana z chwytem palm, a więc ze wgłębieniami na przyciskach. Sprzęt jest podświetlany diodami LED i kosztuje około 350 zł, ale daje naprawdę mnóstwo radości z zabawy w każdej grze, ograniczając przy tym zmęczenie dłoni.

[nokautwl-products-box url=’/produkty/ASUS-ROG-Gladius/–najpopularniejsze.html’ limit=’2’/]

Myszki gamingowe – podsumowanie

najlepsza myszka gamingowa

Jeśli chcecie dokładnie poznać ten sprzęt, albo sprawdzić inne propozycje dobrej jakości sprzętu gamingowego, to zapraszamy do nas. Mamy wiele interesujących ofert sprzedaży dla myszek gamingowych w dobrej cenie, co z pewnością ułatwi ich dopasowanie do indywidualnych potrzeb. Powyżej przedstawiliśmy w naszej opinii obecnie najlepsze myszki gamingowe, dostępne na rynku w dobrych cenach.

Myszki gamingowe w dzisiejszych czasach to podstawowe narzędzie, które decyduje o zwycięstwie lub porażce w grze komputerowej. Samo urządzenie co prawda nie doda nam umiejętności, ale jego odpowiedni wybór z pewnością ułatwi nam rozgrywkę.

Profesjonalne myszy dla graczy wyróżniają się wysoką rozdzielczością (DPI), o czym wspominaliśmy. Wysoka rozdzielczość myszy przekłada się na lepsze odwzorowanie ruchów. Przyjmuje się, że DPI dobrej myszy powinno wynosić min. 1800. Przydatna jest również duża liczba przycisków, które możemy ustawić wedle własnych preferencji.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *