Dlagraczy.pl – serwis dla graczy

Słuchawki dla graczy

Kategoria „Słuchawki dla graczy” to miejsce, gdzie znajdziesz szeroki wybór słuchawek przeznaczonych specjalnie dla graczy. Słuchawki te zapewniają doskonałą jakość dźwięku oraz komfort użytkowania, co pozwala na długie sesje grania bez uczucia zmęczenia i dyskomfortu. 

Produkty

Słuchawki dla graczy – które najlepsze w 2019 roku?

Słuchawki dla graczy, które wybrać? Sprzęt gamingowy zdecydowanie dominuje na współczesnych półkach sklepów ze sprzętem komputerowym. Dla graczy produkuje się specjalne klawiatury i myszki, monitory o bardzo szybkim czasie reakcji, odpowiednio dopasowane fotele i oczywiście same podzespoły komputerowe, które powinny zapewniać najwyższy możliwy poziom wydajności. W całym tym szaleństwie znajdziemy oczywiście słuchawki dla graczy, naszym zdaniem jeden z istotniejszych elementów wyposażenia każdego zapalonego gracza. Rozkoszowanie się muzyką w grach to jedno, ale dobrej jakości słuchawki doceniają szczególnie wielbiciele dynamicznych strzelanek. Tutaj, mając na uszach odpowiedni sprzęt, będziemy w stanie bardzo precyzyjnie określić pozycję naszego wroga po strzałach, czy usłyszeć jego nawet bardzo ciche kroki. No dobrze, ale na półkach słuchawek nie brakuje, prawda? Rodzi się więc problem, co tak naprawdę wybrać. Zanim zajmiemy się naszym drobnym zestawieniem najlepszych słuchawek na rynku w 2019 roku, opiszemy kilka zagadnień, które pomogą w doborze odpowiedniego sprzętu do grania.

Nauszne, a może dokanałowe

Słuchawki dokanałowe znane są chyba każdemu, gdyż jest to obecnie standardowe akcesorium dołączane do telefonów komórkowych. Niestety nie polecamy takich słuchawek do gier. Nawet najlepsze nie posiadają na tyle dobrych parametrów, aby wiernie odtwarzać dźwięki z gier. Do tego słuchawki dokanałowe nie są zbyt zdrowe. Jeśli często z nich korzystamy, to po prostu niszczymy swój słuch. Gracze najczęściej wybierają więc słuchawki nauszne, czyli takie, w których to słuchawka obudowana jest przyjemną w dotyku pianką i okala całą małżowinę uszną. Mamy do wyboru konstrukcje: – zamknięte; – półotwarte; – otwarte. Przy słuchawkach zamkniętych, pianka dokładnie okala nasze uszy, nie wpuszczając dźwięków zewnętrznych i nie wypuszczając na zewnątrz tego, co słyszymy ze słuchawek. Przy konstrukcji otwartej do naszych uszu docierają dźwięki zewnętrzne, a i osoby blisko nas będą słyszały, czego słuchamy. Konstrukcja półotwarta to pewien kompromis, naszym zdaniem najlepszy z możliwych wyborów. Tłumienie dźwięków jest tutaj na dobrym poziomie, ale jednocześnie jest także wentylacja, dzięki czemu po długiej sesji z grą nasze uszy nie będą zlane potem.

Słuchawki dla graczy – miej na uwadze parametry

sluchawki dla graczy obrazek 1 Kiedy kupujemy słuchawki dla gracza, nie zwracajmy uwagi na to, czy są one określone mianem gamingowych, gdyż naprawdę nie ma to żadnego znaczenia. Nie dajmy się także omamić wyglądem. Styl jest ważny, ale zostawmy go sobie na koniec, skupiając się najpierw na parametrach. Do tych najważniejszych zalicza się: – jakość zastosowanych przetworników oraz pasmo przenoszenia słuchawek; – jakość materiałów wykorzystanych do wykonania słuchawek, szczególnie nauszników oraz pałąka; – wykonanie kabla, który najlepiej, jeśli będzie pokryty sznurkowym oplotem, utrudniając jego przypadkowe uszkodzenie (dodatkowo dobrze, jak kabel wychodzi tylko z jednej słuchawki i ma opcję jego odpinania); Oczywiście słuchawki reklamowane jako gamingowe, są także wyposażone w mikrofony. Zapewne nie dla każdego jest to akcesorium niezbędne i czasem, wybierając słuchawki bez mikrofonu, możemy sporo zaoszczędzić. Mając mniej pieniędzy na zakup, a potrzebując mikrofonu, można pokusić się nawet o zakup słuchawek bez mikrofonu i dokupienie najprostszego mikrofonu zewnętrznego, który kosztuje dosłownie grosze.

Najlepsze słuchawki dla graczy w 2018 roku

Nadszedł czas na nasze zestawienie sprzętu. Jeśli zwiedzaliście już sklepy, to pewnie wielu z Was przeraziło się tym, że słuchawki dedykowane graczom mogą kosztować 500 i więcej złotych, prawda? Spokojnie, dobry sprzęt można kupić również sporo taniej, co za chwilę udowodnimy. Nasz ranking podzieliliśmy na kilka kategorii, właśnie pod kątem cenowym.

– Słuchawki dla graczy do 100zł

Posiadanie budżetu do 100 zł nie musi oznaczać, że jesteśmy skazani na najgorszy z możliwego sprzętu. W tej kategorii idealne będą słuchawki Sennheiser HD 201 lub Superlux HD681. To przykład słuchawek, o których wspominaliśmy wcześniej. Nie mają one mikrofonu, ale jeśli go potrzebujemy, to wystarczy za kilka złotych dokupić zewnętrzny. Wykonanie słuchawek jest przeciętne, ale za to generowany przez nie dźwięk stoi na rozsądnym poziomie. Większość graczy amatorów na pewno będzie zadowolona. [nokautwl-products-box url=’/produkty/Sennheiser-HD-201/–najpopularniejsze.html’ limit=’2’/] [nokautwl-products-box url=’/produkty/Superlux-HD681/–najpopularniejsze.html’ limit=’2’/]

– Słuchawki dla graczy do maksymalnie 250 zł

Budżet oscylujący w granicach 250 zł to naszym zdaniem jedna z najlepszych opcji dla osób, które nie szukają sprzętu z najwyższej półki, ale jednocześnie chcą mieć słuchawki wygodne, generujące dźwięk na przyzwoitym poziomie. Co znajdziemy w tej kwocie? Między innymi HyperX Cloud Stinger czy Superlux HMC681 EVO. Sprzęt ten został już wyposażony we wbudowany mikrofon. Mamy tutaj naprawdę solidne przetworniki i przede wszystkim jakość materiałów, z których słuchawki zostały wykonane, daje gwarancję wysokiego komfortu, nawet przy wielogodzinnym graniu. [nokautwl-products-box url=’/produkty/HyperX-Cloud-Stinger/–najpopularniejsze.html’ limit=’2’/] [nokautwl-products-box url=’/produkty/HMC681/–najpopularniejsze.html’ limit=’2’/]

– Słuchawki dla graczy do 500 zł?

Czas na sprzęt już naprawdę z wyższej półki. W budżecie do 500 zł dostaniemy słuchawki generujące doskonałej jakości dźwięk i zaprojektowane w taki sposób, aby komfort korzystania z nich stał na najwyższym możliwym poziomie. 500 zł to sporo, ale jeśli jesteście miłośnikami gier typu FPS, to naprawdę polecamy celowanie w tę półkę. Jakość dźwięku natychmiast docenicie w grze, osiągając dużo lepsze wyniki. Przykładami popularnych w tym roku modeli, które zamówimy mniej więcej w tej kwocie, są Kingston HyperX Cloud Core, Corsair Void Pro RGB USB oraz SteelSeries Arctis 5. [nokautwl-products-box url=’/produkty/Kingkston-HyperX-Cloud-Core/–najpopularniejsze.html’ limit=’2’/] [nokautwl-products-box url=’/produkty/Corsair-Void-Pro-RGB/–najpopularniejsze.html’ limit=’2’/] [nokautwl-products-box url=’/produkty/SteelSeries-Arctis-5/–najpopularniejsze.html’ limit=’2’/]

– Coś dla koneserów, Słuchawki dla graczy do 1000 zł

Sprzęt dostępny w cenie zbliżonej do 1000 zł, to już naprawdę słuchawki dla profesjonalistów. Znajdziemy tutaj najlepsze na rynku przetworniki, świetne wykonanie, ciekawe projekty i różnego rodzaju dodatki, takie jak zewnętrzne stacje do sterowania słuchawkami. W tym sprzęcie naprawdę nie ma się już do czego przyczepić, a wybór dokonuje się przede wszystkim pod kątem wyglądu słuchawek oraz akcesoriów dodatkowych dodawanych przez producenta. W tej kategorii cenowej zamówimy między innymi Sennheiser G4ME ONE czy Asus Strix 7.1. Dźwięk przestrzenny 5.1, czy 7.1 w takich słuchawkach to już nie żart. O ile, jeśli w tańszych modelach znajdziemy taki system, to dźwięk jest jednak sztucznie emulowany, tak w najdroższych słuchawkach faktycznie znajdziemy zestawy przetworników, każdy odpowiedzialny za generowanie innych dźwięków. [nokautwl-products-box url=’/produkty/Sennheiser-G4ME/–najpopularniejsze.html’ limit=’1’/] [nokautwl-products-box url=’/produkty/sluchawki/Asus-Strix/–najpopularniejsze.html’ limit=’2’/]

Nowy ranking słuchawek

Przygotowaliśmy dla Was ostatnio, wspólnie z naszą ekipą, całkowicie nowy ranking słuchawek dla graczy. Zajęło nam to sporo czasu, ale wierzymy, że wpis naprawdę wielu graczom pomoże! Zapraszamy do odwiedzenia naszego nowego artykułu i komentowania!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *