Dlagraczy.pl – serwis dla graczy

Akcesoria dla graczy

Granie w najnowsze tytuły gier, szczególnie z serii tych wysokobudżetowych (AAA) kojarzy nam się oczywiście z koniecznością zakupu dobrej klasy sprzętu komputerowego. To obecnie niemały wydatek, szczególnie z racji niesamowicie wysokich cen kart graficznych, ale musimy pamiętać o tym, że sam komputer nam nie wystarczy, jeśli nasze aspiracje są większe, niż tylko granie w gry dla zwykłej rozrywki. Wtedy akcesoria dla graczy pozwalają nam polepszyć nasz komfort gry.

Chcąc stać się profesjonalnym graczem i być może nawet zarabiać na tym pieniądze, musimy zaopatrzyć się także w porządne akcesoria. Zainwestowanie w dobre akcesoriadla graczy  polecamy jednak tak naprawdę wszystkim miłośnikom gier, gdyż tylko dzięki temu można czerpać maksimum przyjemności z tej rozrywki. Jakie mamy na rynku akcesoria do gier i co warto o nich wiedzieć?

Akcesoria dla graczy – Myszki dla graczy

akcesoria dla graczy myszka

Myszki dedykowane graczom to tak naprawdę temat rzeka, ale nie ulega wątpliwości to, że ich jakość wykonania oraz parametry mogą mieć niebagatelny wpływ na rozgrywkę. Dobre myszki polecane są przede wszystkim osobom dużo grającym w dynamiczne FPS-y, w gry strategiczne czy wszelkiego rodzaju strzelanki.

Przy ich zakupie kierujemy się nie tylko wyglądem i jakością wykonania, ale także ergonomią oraz czułością. Ta powinna być jak najwyższa, a sam sprzęt musi oferować użytkownikowi możliwość płynnej zmiany parametru DPI, a więc czułości. Większość graczy woli myszki raczej nieco cięższe, ale to już oczywiście kwestia mocno indywidualna.

Pamiętajmy jednak także przy okazji o kupieniu dobrej podkładki. Najczęściej stawiamy tutaj oczywiście na materiałowe, ale warto zadbać o podkładkę o dużej powierzchni, która ma przyczepną spodnią warstwę.

Przeczytaj nasz artykuł o najlepszych myszkach dla graczy, dostępnych na rynku:
Myszka dla graczy – która najlepsza?

Akcesoria dla graczy – Klawiatury dla graczy

klawiatura dla graczy obrazek 3 akcesoria dla graczy

Lubisz grać w gry i jesteś wręcz pewny, że do tej zabawy wystarczy klawiatura za 10 zł ze zwykłego marketu? Tak uważa wiele osób, ale niestety jest to spory błąd. Wbrew pozorom jakość wykonania klawiatury ma duże znaczenie w praktycznie każdym rodzaju gier komputerowych.

Bardzo dużą popularnością cieszą się dzisiaj klawiatury mechaniczne, które zapewniają najlepszą możliwą ergonomię. Klawisze są precyzyjne w swoim działaniu, płynnie się poruszają, a do tego sama forma klawiatury dla gracza ułatwia dostęp do najważniejszych klawiszy.

Na tym jednak nie koniec. Specjalistyczne klawiatury przede wszystkim mają wiele przycisków dodatkowych, które można samodzielnie programować i ułatwiać sobie rozgrywkę. Warto postawić do tego na sprzęt podświetlany, idealny, jeśli uwielbiamy nocne sesje z grami i nie chcemy przeszkadzać innym domownikom.

Przeczytaj nasz artykuł o najlepszych klawiaturach dla graczy, dostępnych na rynku:
Klawiatura dla graczy – którą wybrać?

Akcesoria dla graczy – Słuchawki do gier

sluchawki dla graczy akcesoria dla graczy

Choć wiele osób spędza czas przy swoich ulubionych grach, słuchając dźwięków z nich na zwykłych głośnikach, to jednak warto zaopatrzyć się również w dobre słuchawki. Po pierwsze używając ich, możemy grać swobodnie o każdej porze, nie przeszkadzając użytkownikom. Słuchawki mocno zyskują na znaczeniu głównie wtedy, gdy na przykład uczestniczymy w turniejach gier FPS. Tylko one umożliwiają dokładne określanie pozycji przeciwników po dźwiękach i dlatego tak ważne jest, aby był to sprzęt z wysokiej półki.

Większość słuchawek do gier ma również wbudowany mikrofon, standard w dzisiejszych czasach, gdzie rozgrywki najczęściej prowadzone są w formie online.

Przeczytaj nasz artykuł o najlepszych słuchawkach do gier, dostępnych na rynku:
Słuchawki do gier, które najlepsze w 2018 roku?

Akcesoria dla graczy – Kontroler w formie kierownicy

kierownica do komputera obrazek 1

Dość specyficznym akcesorium są oczywiście kierownice, sprzęt dedykowany tylko i wyłącznie miłośnikom wyścigów samochodowych czy różnych symulatorów związanych z prowadzeniem pojazdu. Lubując się w takich grach najlepiej wybrać sprzęt z oddzielnymi pedałami oraz drążkiem zmiany biegów. Maksimum radości z jazdy da nam dodatkowo funkcja Force Feedback, której zadaniem jest symulowanie oporów stawianych przez kierownicę w prawdziwym samochodzie.

Przeczytaj nasz artykuł o najlepszych kierownicach do gier, dostępnych na rynku:
Kierownica do gier – którą wybrać? Która jest najlepsza?

Akcesoria dla graczy – Klasyczne pady do gier

Na koniec zostają nam jeszcze pady, sprzęt kojarzony jeszcze do niedawna głównie z konsolami, który jednak cieszy się coraz większym uznaniem pośród graczy pecetowych. Pad idealnie sprawdza się przy platformówkach czy grach zręcznościowych, jak i przy grach wyścigowych. Szczególnie w tym ostatnim przypadku warto postawić na pada, jeśli nie chcemy inwestować w profesjonalną kierownicę. Granie w gry wyścigowe na klawiaturze to naprawdę zły pomysł.

Gamepady możesz znaleźć pod tym adresem.

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *